Podsumowanie 3. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.

Zakończyły się już wszystkie spotkania trzeciej serii gier w rosyjskiej ekstraklasie. Sensacją jest z pewnością remis Anzhi Machaczkała z zespołem ze strefy spadkowej, Kyrlią Sowietów. Byliśmy świadkami niezwykle emocjonujących Derbów Moskwy, w których swoje mecze wygrał CSKA z Lokomotiwem Moskawa i Spartak z Dynamem.

Zacznijmy od spotkań z udziałem Polaków. W sobotę drużyna Piotra Polczaka, Wołga Niżny Nowogród pokonała na wyjeździe przedostatnią drużyną rosyjskiej ekstraklasy, FK Ural. Choć to gospodarze wyszli pierwsi na prowadzenie, rzut karny na bramkę zamienił Gogniev. W 60. minucie do remisu doprowadził były obrońca Cracovii, który pięknym strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu, bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Karyaka.
Następnego dnia swój mecz rozgrywał Terek. W pierwszym składzie drużyny trenera Krasnozhana wystąpiło dwóch Polaków. Od pierwszej minuty mecz rozpoczęli Maciej Rybus i jego imiennik, Maciej Makuszewski. Ten drugi został zmieniony w 72. minucie. Marcin Komorowski na boisku zameldował się na początku drugiej połowy. Drużyna ze stolicy Czeczeni tylko zremisowała bezbramkowo z byłą drużyną Rafała Murawskiego, Rubinem Kazań.
W poniedziałek debiutu w Amkarze Perm doczekał się Janusz Gol. Jego drużyna przegrała z FK Krasnodar, w którym występuję również były legionista, Artur Jędrzejczyk. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości.  I to po dośrodkowaniu polskiego pomocnika z rzutu rożnego gola strzelił Martin Jakubko. W drugiej połowie bramki padały już tylko gospodarzy.  Najpierw Joaozinho wykorzystał rzut karny, a kilkadziesiąt sekund później Abreu najszybciej dobiegł do piłki wybitej przez bramkarza Amkara i trafił do pustej bramki.

W sobotę byliśmy świadkami pierwszych w tym sezonie Derbów Moskwy. Lider rosyjskiej ekstraklasy, Spartak Moskwa rozgromił Dynamo 4:1! Wszystkie bramki dla Spartaka padły w pierwszej połowie. Honorową bramkę strzelił Woronin z rzutu karnego w 81. minucie spotkania. Na kolejne derby nie trzeba było długo czekać. Już w niedzielny poranek Lokomotiw przegrał 1:2 z CSKA Moskwa.  Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Musa w 82. minucie.