Podsumowanie 34. kolejki Serie A

Zakończyła się już trzydziesta czwarta kolejka włoskiej Serie A, w której zwycięstwa odniosły niemal wszystkie drużyny z czołówki. Stratę punktową zanotowali jedynie zawodnicy Interu Mediolan, którzy przegrali nieoczekiwanie na wyjeździe 0:1 z Palermo.

Kolejny remis we włoskiej lidze odnotowali piłkarze Bologny, którzy tym razem podzielili się punktami na wyjeździe z Atalantą. Tymczasem bardzo ważne zwycięstwo odnotowała drużyna Udinese. Zespół z Piotrem Zielińskim w wyjściowej jedenastce wygrał 1:0 z Cagliari, co pozwoliło wskoczyć na szóste miejsce w tabeli Serie A. Wszystko przez nieoczekiwaną porażkę Interu Mediolan, który uległ na wyjeździe siedemnastemu Palermo. Gospodarze tego pojedynku bronią się przed spadkiem, a to zwycięstwo znacznie przybliżyło ich do osiągnięcia celu.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Pewne zwycięstwa odnotowały również drużyny SSC Napoli i Fiorentiny. Pierwsi wygrali 3:0 z ostatnią Pescarą Calcio, natomiast Fiorentina w identycznym stosunku pokonała piętnastą Sampdorię. W trzydziestej czwartej kolejce włoskiej Serie A doszło do derbów Turynu,  w których gracze Juventusu dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie zwycięstwo nad AC Torino. W barwach gospodarzy zagrał Kamil Glik, jednak w dziewięćdziesiątej minucie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Bramek nie zobaczyli w Parmie, gdzie miejscowa ekipa zremisowała z Lazio Rzym. Trzy punkty dopisali sobie zawodnicy AS Romy, którzy bez najmniejszych problemów poradzili sobie z przedostatnią Sieną. Na zakończenie kolejki AC Milan po dwóch trafieniach Pazziniego i jednym Balotelliego i Flaminiego wygrał 4:2 z Catanią.