Podsumowanie 38. kolejki Ligue1

Foto: AFP/PHILIPPE DESMAZES
Foto: AFP/PHILIPPE DESMAZES

Emocjonująco przebiegła nam trzydziesta ósma seria spotkań w Ligue1. Najbardziej interesowała nas o jedno miejsce gwarantujące udział w Lidze Europejskiej. Ostatecznie na wspomnianej czwartej pozycji uplasował się zespół Nicei, który wykorzystał potknięcie OSC Lille i Saint Etienne.

Przed inauguracją trzydziestej ósmej kolejki ligi francuskiej zastanawialiśmy się jaka drużyna zajmie czwarte miejsce gwarantujące udział w Lidze Europejskiej. Ostatecznie trafiło na drużynę Nicei, która w niedzielny wieczór zainkasowała trzy punkty w wyjazdowym starciu z AC Ajaccio. Bramki dla przyjezdnych strzelali tego dnia Dario Cvitanić, a także Eric Bautheac. Zwycięstwo to nie jedyny warunek jaki musiał zostać spełniony. Aby Nicea zagra w europejskich pucharach, to OSC Lille musiało zremisować jeszcze u siebie z Saint Etienne. Tak się też stało, dzięki czemu w ekipie Nicei zapanowała ogromna radość. Tymczasem kolejne trzy punkty zainkasowali piłkarze Paris Saint-German. Podopieczni trenera Carlo Ancelottiego w ostatniej kolejce ligi francuskiej wygrali na wyjeździe 3:1 z zespołem Lorient, a na listę strzelców wpisywali się Kevin Gameiro (dwukrotnie), a także Zlatan Ibrahimović.

Punkty stracili zawodnicy Olympique Marsylia, którzy przed własną publicznością zaledwie zremisowali bezbramkowo ze Stade de Reims. Mimo wszystko drużyna trenera Elie Baupa zajęła ostatecznie drugiej miejsce w Ligue1. Tymczasem ekipa Olympiqye Lyon w niedzielny wieczór nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem u siebie drużyny Stade Rennes. Bramek nie obejrzeli kibice, którzy wybrali się na spotkanie Bastii z Sochaux. Tymczasem na zakończenie sezonu trzy punkty dopisali sobie zawodnicy Nancy, którzy spadają z ligi. Wyprzedzili oni w tabeli ekipę ES Troyes, która przegrała na wyjeździe 1:2 z Valenciennes.

Wyniki 38. kolejki Ligue1:
AC Ajaccio 0:2 Nicea
Lorient 1:3 Paris Saint-Germain
Bordeux 2:1 Evian TG
Lille 1:1 Saint Etienne
Olympique Marsylia 0:0 Stade de Reims
Olympique Lyon 2:0 Stade Rennes
Bastia 0:0 Sochaux
Stade Brestois 1:2 Nancy
Toulouse 2:0 Montpellier
Valenciennes 2:1 ES Troyes