Podsumowanie Ligi Mistrzów

Zakończyły się już pierwsze spotkania trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na europejskich stadionach nie zabrakło niespodzianek. We wtorek w Salonikach, miejscowy PAOK przegrał z Metalistem Charków 0:2, a w środę Ludogorec Razgrad pokonał Partizan Belgrad 2:1.

Zacznijmy od wtorkowy zmagań o fazę grupową Ligi Mistrzów. Najbardziej przekonywujące zwycięstwo zaliczyła Victoria Pilzno, wygrywając 4:0 z estońskim Nõmme Kalju. Bohaterem meczu został Cisovsky, który popisał się w tym meczu dwoma bramkami i asystą.
Interesujące spotkanie odbyło się w stolicy Gruzji. Dinamo podejmowało Steaua Bukareszt. W pierwszym składzie gości wystąpił Łukasz Szukała, który został powołany do Reprezentacji Polski na mecz z Danią. Obrońca rumuńskiej drużyny zaliczył udany występ.
W najciekawszym wtorkowym pojedynku Olympique Lyon podejmował szwajcarskie Grasshoppers Zurych.  Gospodarze skromnie pokonali przyjezdnych 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Bisevac.

Środa była ostatnim dniem pierwszych meczów trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Warszawska Legia po beznadziejnej grze zremisowała z Molde FK 1:1. Niespodziewanie to norweska drużyna wyszła na prowadzenie. Chima z dziecinną łatwością ograł Jodłowca i przedarł się w pole karne. Dossa Junior nie zaasekurował partnera z obrony i pomocnik Molde pokonał Dusana Kuciaka. Na bramkę gospodarzy, Legia odpowiedziała w 68. minucie. Dwaliszwili po świetnym dośrodkowaniu Brzyskiego, strzałem głową pokonał bezradnego golkipera.
W hicie tej rundy Ligi Mistrzów, Red Bull Salzburg zremisował z tureckim Fenerbahce 1:1. Bohaterem gości został Cristian, który w 94. minucie meczu wyrównał rezultat spotkania. Po faulu na Webo, pomocnik przyjezdnych pewnie wykonał jedenastkę.
W ostatnim środkowym meczu Celtic na swoim stadionie podejmował szwedzkie IF Elfsborg. Mistrzowie Szkocji wygrali skromnie 1:0, po bramce Commonsa, który w 76. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie kolegi z drużyny.