Poważna kontuzja Zanettiego

fot. dailyfootballnews.org
fot. dailyfootballnews.org

O wielkim pechu może mówić wieloletni zawodnik Interu Mediolan, Javier Zanetti. Reprezentant Argentyny podczas ostatniego ligowego spotkania we włoskiej Serie A nabawił się poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na co najmniej dziewięć miesięcy! Specjaliści zaczynają zastanawiać się, czy to nie koniec kariery 40-letniego piłkarza.

Pewne jest to, że Javiera Zanettiego nie zobaczymy już w tym roku na piłkarskich boiskach. Reprezentant Argentyny w ostatnim pojedynku z Palermo musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Już w siedemnastej minucie spotkania jego miejsce musiał zająć Ezequiel Schelotto. Początkowo nie wydawało się, że uraz 40-letniego gracza jest aż tak poważny, jednak specjalistycznie badania wykazały zerwanie ścięgna Achillesa. Taka kontuzja powoduje, że zawodnik Interu musi poważnie zastanowić się, czy wróci jeszcze do grania na najwyższy poziomie.

Portal internetowy sports.it poinformował, że Javier Zanetti najprawdopodobniej zawiesi korki na kołku. Tymczasem w innych włoskich mediach znaleźć możemy informacje mówiące o tym, że Argentyńczyk zamierza jeszcze zagrać w barwach Interu Mediolan. Warto przypomnieć, że 40-latek trafił do Nerazzurri w 1995 roku, a od tego czasu wystąpił w ponad osiemset pojedynkach.

Tymczasem drużyna Interu Mediolan we wspomnianym spotkaniu przegrała 0:1 z Palermo tracąc bramkę już w dziesiątej minucie meczu, na listę strzelców wpisał się Josip Ilić. Zespół Argentyńczyka zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli włoskiej Serie A.