Premier League: Chelsea 2-1 FC Liverpool

Shaun Botterill / Getty

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu dziewiętnastej kolejki angielskiej Premier League drużyna Chelsea Londyn wygrała przed własną publicznością 2:1 z zespołem FC Liverpool. Przyjezdni objęli prowadzenie już w czwartej minucie meczu, kiedy to na listę strzelców wpisał się Skrtel. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, co im się udało – gole dla gospodarzy zdobywali Hazard, a także Eto’o.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się wręcz wymarzenie dla zespołu FC Liverpool, który już w czwartej minucie objął prowadzenie. Wówczas po dośrodkowaniu Coutinho piłkę zgrał Luis Suarez, ta spadła pod nogi Martina Skrtela, który bez najmniejszych problemów pokonał Petra Cecha. Podopieczni trenera Jose Mourinho natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Kilkadziesiąt sekund później groźnie uderzał Hazard, futbolówkę odbił przed siebie Mignolet i tylko dobrze interweniujący obrońcy uratowali gości od straty gola. Belgijski obrońca stanął na wysokości zadania przy strzale Franka Lamparda, przenosząc piłkę tuż nad poprzeczką. Gospodarze dopięli swego w osiemnastej minucie spotkania. Wówczas po kilku udanych zagraniach futbolówka znalazła się pod nogami Edena Hazarda, który technicznym uderzeniem umieścił ją w siatce. To nie koniec, ponieważ w trzydziestej czwartej minucie mieliśmy już 2:1 dla zespołu Chelsea Londyn – piłkę spod linii końcowej zagrał Oscar, a nabiegający Samuel Eto’o wślizgiem wpakował ją do bramki The Reds. Goście przed przerwą odpowiedzieli jeszcze mocną próbą Allena, ale świetnie między słupkami poradził sobie Petr Cech.

Przyjezdni byli bliscy wyrównania stanu meczu w pięćdziesiątej trzeciej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Hendersona głową uderzał Sakho, a lecąca piłka zatrzymała się na poprzeczce! W odpowiedzi Eden Hazard uruchomił podaniem Samuela Eto’o, a napastnik Chelsea nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Mignoletem. Tymczasem na kwadrans przed zakończeniem spotkania ładnie obrońcom urwał się Luis Suarez. Reprezentant Urugwaju podał do Johnsona, z którego strzałem świetnie poradził sobie bramkarz Chelsea Londyn. Tuż przed ostatnim gwizdkiem szczęścia szukał jeszcze Fernando Torres. Reprezentant Hiszpanii najpierw przedryblował dwóch defensorów, a następnie jego uderzenie kapitalnie sparował belgijski bramkarz FC Liverpoolu. Ostatecznie więc spotkanie angielskiej Premier League zakończyło się minimalnym zwycięstwem Chelsea Londyn, dla której komplet punktów był bardzo potrzebny.

Zyskaj 400 złotych bez żadnego ryzyka! Obstaw i wygraj!

CHELSEA LONDYN 2:1 (2:1) FC LIVERPOOL
Bramki: Hazard 18′, Eto’o 34′ (Chelsea) – Skrtel 4′ (FC Liverpool)

Żółte kartki: Terry, Luiz, Cahill, Oscar (Chelsea) – Johnson (FC Liverpool)
Sędzia: Howard Webb

Chelsea Londyn:  Cech – Ivanovic, Cahill(31. Cole), Terry, Azpilicueta – D Luiz, Lampard (46. Mikel)– Willian, Oscar, Hazard – Eto’o(85. Torres).

FC Liverpool: Mignolet – Johnson(84. Aspas), Agger, Skrtel, Sakho(90. Toure) – Lucas – Allen(61. Smith), Henderson, Sterling, Coutinho – Suarez

Transmisje spotkań na żywo, skróty filmowe i bramki z meczów i zapowiedzi – teraz wszystko znajdziecie w jednym miejscu! Zachęcamy Was gorąco do odwiedzania strony internetowej www.meczenazywo.com.pl!