Problemy reprezentacji Polski w obronie

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Piłkarska reprezentacji Polski w październiku rozegra dwa kluczowe spotkania w eliminacjach Mistrzostw Europy. Tymczasem trener Adam Nawałka może mieć spore problemy z zestawieniem linii obrony. Kłopotów w klubie nie ma w zasadzie tylko Kamil Glik.

Środkowy obrońca Torino jest obecnie pewniakiem w składzie reprezentacji Polski. Kamil Glik prezentuje wysoką formę w barwach Torino, i to w zasadzie jedyny pozytyw linii defensywnej kadry biało-czerwonych. Pierwszy poważny problem pojawia się na prawej obronie. Miejsce w składzie stracił Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund, a na domiar złego fatalnie w barwach 1.FC Koln prezentuje się Paweł Olkowski.

Niezbyt dobrze wygląda również sytuacja Artura Jędrzejczyka, który nie tak dawno wrócił po bardzo poważnej kontuzji. Bocznego obrońcy zabrakło na boisku w ostatnim spotkaniu FK Krasnodar przeciwko Terekowi Grozny. Na uraz narzeka z kolei Łukasz Szukała. Środkowy obrońca ma za sobą tylko jedno spotkanie w barwach Osmanlisporu. Alternatywą na środku obrony może być tym samym Michał Pazdan, chociaż pamiętajmy, że legionista również pauzował z powodu kontuzji.

źródło: przegladsportowy.pl

Opublikowany w Bez kategorii