Reprezentacja Polski na 15. miejscu w rankingu FIFA

polska
fot. pilka24.com.pl

Reprezentacja Polski utrzymała wysokie miejsce w rankingu FIFA. Biało-Czerwoni prowadzeni przez trenera Adama Nawałkę w opublikowanym najnowszym rankingu wciąż zajmują piętnaste miejsce – poinformowali dziennikarze serwisu internetowego 90minut.pl.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski ma za sobą dwa ciekawe spotkania listopadowe. Podopieczni trenera Adama Nawałki w meczu eliminacji Mistrzostw Świata wygrali na wyjeździe przekonywująco 3-0 z Rumunią, a następnie w spotkaniu towarzyskim zremisowali na Stadionie Miejskim we Wrocławiu 1-1 z kadrą Słowenii.

Reprezentacja Polski utrzymała piętnaste miejsce w rankingu FIFA. Pierwsze miejsce zajmuje Argentyna, która wyprzedza Brazylię oraz Niemców. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Chilijczyków, a tuż za nimi czają się Belgowie. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają jeszcze zawodnicy z Kolumbii, Francji, Portugalii, Urugwaju oraz Hiszpanii.

Dość daleko znajdują się pozostali rywale Polaków w eliminacjach Mistrzostw Świata. N trzydziestym dziewiątym miejscu znajdziemy zespół Rumunii, czterdziesta szósta pozycja należy do Duńczyków, z kolei Czarnogóra została sklasyfikowana na sześćdziesiątym trzecim miejscu. Jeszcze dalej znajdziemy Armenię (87) oraz Kazachstan (97).

koszulka reprezentacji polski

Czołówka rankingu FIFA:
1. Argentyna
2. Brazylia
3. Niemcy
4. Chile
5. Belgia
6. Kolumbia
7. Francja
8. Portugalia
9. Urugwaj
10. Hiszpania

15. Polska

źródło: 90minut.pl