Romeo Jozak nowym trenerem Legii Warszawa

Legia Warszawa
fot. google.com

Jacek Magiera nie będzie już trenerem Legii Warszawa. Prezes Dariusz Mioduski zdecydował się zwolnić dotychczasowego szkoleniowca legionistów, którego miejsce zajął Romeo Jozak, który ma za sobą pracę w chorwackim Dinamie Zagrzeb. Przeczytajcie wypowiedź Chorwata.

– Jestem szczęśliwy, że jestem w Legii. To zaszczyt i czuję, że robię wielki krok w swojej karierze. Mam nadzieję, że to jedna z ostatnich konferencji po angielsku. Wkrótce postaram się z wami rozmawiać po polsku. Chcę z łatwością komunikować się z zawodnikami. Legia podjęła pewne ryzyko, sprowadziła pięciu ludzi z innego kraju. To odwaga i oznaka, że prezesowi zależy na klubie. Wierzę, że takie posunięcie zostanie nagrodzone – powiedział Romeo Jozak w trakcie oficjalnej konferencji prasowej.

– Mam pomysł na Legię. Będziemy waleczni, agresywni i będziemy więcej grali piłką. Oglądałem kilka spotkań mistrzów Polski i zależy mi, by zawodnicy pokazywali swoje umiejętności. Są sposoby na realizację i wierzę, że wykorzystam warunki w Warszawie. Bóg dał mi umiejętność bycia liderem i chcę poprowadzić Legię, poprzez ciężką pracę, do sukcesów. Całe życie poświęciłem pracy z młodzieżą, ale musiałem ich przygotować do seniorskiej piłki, do gry w pierwszej drużynie. Rozwinąłem się na wielu płaszczyznach, spędzałem czas z pierwszą kadrą Chorwacji. Gdybym nie był przekonany, by przejść do Legii, to nie siedziałbym tutaj. Wyniki być może nie przyjdą w kilka dni, ale nie boję się wyzwania. Zapytano mnie dziś czy mam twardą rękę. Tak. Jestem otwarty na zawodników, ale jeśli ktoś ma tzw. mocny charakter to kłopotu nie będzie. Też taki mam – dodał po chwili.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *