Schalke odnosi pewne zwycięstwo

Kevin-Prince Boateng w piątek podpisał kontrakt z Schalke, a już następnego dnia znalazł się w wyjściowym składzie swojej nowej drużyny na mecz z Bayer Leverkusen, który odbył się przed własną publicznością. Gospodarze poradzili sobie z przyjezdnymi i pokonali ich 2:0. Bramki dla drużyny z Gelsenkirchen strzelał Hoger i Farfan.

Dzisiejszy debiutant świetnie wkomponował się w drużynę i już w 8. minucie gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za faul na 16. metrze na Boatengu. Pan Gagelmann ma odmienne zdanie na ten temat., ale jak pokazały powtórki piłkarz z Ghany był faulowany. Chwilę później Schalke wyszło na prowadzenie. Farfan dośrodkował z rzutu wolnego, Marco Hoger najlepiej odnalazł się w polu karnym i lekkim strąceniem piłki głową pokonał Leno. W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarzy mogli podwyższyć prowadzenie. Boateng świetnie zagrał do Szalaia, który natychmiast uruchomił na prawej stronie Draxlera. Ten zakręcił obrońcą i ostro dośrodkował do wbiegającego węgra, ten był w trudnej sytuacji ale zdołał oddać strzał na bramkę. Minimalnie przestrzelił.

Leverkusen nie mogło się podnieść po stracie bramki z pierwszej połowy. W 66. minucie kolejny raz Leno uratował Leverkusen przed uratował zespół przed utratą kolejnego gola. Farfan kapitalnie dośrodkował na głowę Boatenga. Reprezentant Ghany uderzył bardzo dobrze, ale jeszcze lepiej interweniował golkiper Bayeru. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter główny tego spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na napastniku Schalke. Peruwiańczyk ograł najpierw Boenischa, potem wpadł w pole karne i przewrócił się po wślizgu Spahica. Nie ma wątpliwości – karny zasłużony.  Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany  i omal nie zerwał siatki po strzale w lewy róg bramki.