Serie A: Napoli 2-0 Juventus Turyn

Drużyna SSC Napoli w spotkaniu trzydziestej pierwszej kolejki włoskiej Serie A wygrała przed własną publicznością 2-0 z zespołem Juventusu Turyn. Prowadzenie gospodarzom dał Jose Callejon, natomiast drugiego gola dla ekipy trenera Rafaela Beniteza zdobył Dries Mertens.

Piłkarze z Neapolu mogli objąć prowadzenie już w szóstej minucie, kiedy to po świetnym podaniu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jose Callejon, jednak świetnie między słupkami interweniował Buffon. Kilkadziesiąt sekund później Gonzalo Higuain zagrał do Marka Hamsika, który pokonał włoskiego bramkarza, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Słowaka. To nie koniec ataków gospodarzy, ponieważ ponownie dał o sobie znać Buffon. Golkiper Juventusu zatrzymał tym razem szarżującego Hamsika. Podopieczni trenera Rafaela Beniteza objęli prowadzenie w trzydziestej siódmej minucie, kiedy to po centrze Lorenzo Insigne czubkiem buta piłkę do bramki skierował Jose Callejon. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się więc minimalnym prowadzeniem SSC Napoli.

Druga odsłona spotkania nie przyniosła nam zbyt wielu okazji bramkowych. Gospodarze dobrze bronili dostępu do własnej bramki, przez co zespół Juventusu nie mógł sforsować defensywy rywala. Tymczasem w osiemdziesiątej pierwszej minucie piłkarze Napoli strzelili drugą bramkę. Wówczas po szybkim kontrataku Lorenzo Insigne zagrał do Driesa Mertensa, który po minięciu przeciwnika mocnym uderzeniem nie dał szans Buffonowi na skuteczną interwencję.

sportingbet-zaklady-sportowe1

SSC NAPOLI 2-0 (1-0) JUVENTUS TURYN
Bramki: Callejon 37′, Mertens 81′ (Napoli)

Żółte kartki: Inler, Hnerique (Napoli) – Lichsteiner, Bonucci, Vidal (Juventus)
Sędzia: D. Orsato – M. Tonolini, L. Manganelli

SSC Napoli: Reina – Henrique, Fernandez, Albiol, Ghoulam – Inler, Jorginho, Callejon (89′ Dzemaili), Hamsik (79′ Mertens), Insigne, Higuain (73′ Pandev).

Juventus Turyn: Buffon – Caceres, Bonucci, Chiellini – Pirlo – Lichtsteiner, Vidal, Pogba (61′ Marchisio), Asamoah (53′ Isla) – Llorente, Osvaldo (61′ Vucinić).

Obstawiaj mecze w zakładach bukmacherskich! Załóż darmowe konto w Sportingbet, odbierz nawet 400 złotych bonusu na start i graj! Więcej wskazówek na temat obstawiania znajdziecie na stronie internetowej www.sportbet.pl.