Sławomir Peszko blisko Parmy

fot. wolverhampton.co.uk
fot. wolverhampton.co.uk

Wiele wskazuje na to, że wkrótce Sławomir Peszko zmieni pracodawcę. Reprezentantem Polski zainteresowani są bowiem przedstawiciele AC Parmy. Z naszych informacji wynika, że 28-letni pomocnik jest obecnie w drodze do Koeln, gdzie ma przejść testy medyczne. Jeżeli ich wynik będzie pozytywny to wówczas złoży podpis pod kontraktem z włoskim klubem. Niewykluczone jednak, że przez najbliższe pół roku będzie wypożyczony do 1.FC Koeln.

Sprawa transferu Sławomira Peszko ciągnie się już od dłuższego czasu. Reprezentant Polski jest obecnie związany kontraktem z niemieckim Koeln, jednak w ostatnim sezonie został wypożyczony do angielskiego Wolverhampton. Niezwykle szybki skrzydłowy nie podbił jednak Wysp Brytyjskich, dlatego też od pewnego czasu poszukuje nowego klubu. Swego czasu mówiło się choćby o powrocie 28-latka do Lecha Poznań, jednak sam zainteresowany wolał nadal grać w zagranicznym klubie. Tymczasem dotarła do nas informacja o zainteresowaniu ze strony AC Parmy. Przedstawiciele włoskiego klubu doszli już do porozumienia z samym zawodnikiem i jego menadżerem, dzięki czemu Sławomir Peszko jest już w drodze do… Koeln. Na miejscu ma przejść testy medyczne, a jeżeli ich wynik będzie pozytywny, to będzie mógł złożyć podpis pod kontraktem obowiązującym przez najbliższe trzy lata. Niewykluczone jednak, że piłkarz rundę jesienną spędzi w 1.FC Koeln, a dopiero później przeniesie się do włoskiej Serie A. Wszystko ma wyjaśnić się w przeciągu kilku najbliższych dni.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Sławomir Peszko urodził się 19 lutego 1985 roku w Jaśle. Zawodnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w barwach Nafty Jedlicze, skąd trafił do Wisły Płock. Dobra gra zaowocowała transferem do Lecha Poznań, w którym miał okazję występować od 2008 do 2010 roku. W tym czasie reprezentant Polski rozegrał sześćdziesiąt osiem spotkań, strzelając w nich jedenaście bramek. Kolejnym przystankiem w karierze 28-latka było niemieckie Koeln dla którego wystąpił w czterdziestu trzech meczach. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ostatni sezon spędził w zespole Volverhampton. Na zapleczu angielskiej Premier League zagrał jedynie w dziesięciu pojedynkach.