Spahić piłkarzem Bayeru Leverkusen

baybayWłodarze Bayeru Leverkusen wzmacniają swoją drużyną przed rundą jesienną, w której oprócz ligowych rozgrywek, zagrają również w Lidze Mistrzów. W sobotę podpis pod kontraktem złożył Emir Spahić, który ostatnio miał okazję reprezentować barwy rosyjskiej Anży Machaczkały. Żadna ze stron nie chciała zdradzić kwoty transferu 32-letniego defensora.

Drużyna Bayeru Leverkusen w ostatnim sezonie Bundesligi zajęła trzecia pozycję ustępując jedynie Bayernowi Monachium i Borussii Dortmund. Podopieczni trenera Saszy Lewandowskiego będą więc mieli okazję zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu chcą odpowiednio wzmocnić ekipę, która mogłaby powalczyć o wyjście z grupy. Dlatego też dopięto transfer Emira Spahicia, który w sobotę złożył ostatecznie podpis pod kontraktem obowiązującym przez najbliższe dwa lata. Przedstawiciele Bayeru Leverkusen nie chcieli jednak zdradzić kwoty jaką musieli zapłacić za 32-letniego defensora. – Zakontraktowaliśmy środkowego obrońcę z dużym międzynarodowym doświadczeniem. Znaliśmy tego zawodnika od lat. Wcześniej jednak nie byliśmy w stanie sfinalizować transferu, teraz jednak nadeszła szansa dla Bayeru – powiedział Wolfgang Holzhäuser, dyrektor zarządzający Leverkusen.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Emir Spahić urodził się 18 sierpnia 1980 roku w Dubrowniku należącym obecnie do Chorwacji. Piłkarz wraz z rodziną przyjęli jednak obywatelstwo bośniackie. Nowy nabytek Bayeru Leverkusen swoją piłkarską karierę rozpoczynał w barwach GOKS Dubrownik, skąd w 2001 roku przeniósł się do NK Zagrzeb. Dobra gra zaowocowała transferem do Szynnika Jarosław, to właśnie w Rosji zawodnik spędził większość swojej kariery. Reprezentant Bośni i Hercegowiny miał również okazję reprezentować barwy Torpedo i Lokomotiwu Moskwa. Tymczasem w 2009 roku Spahić związał się kontraktem z francuskim Montepellier, a następnie przeniósł się do hiszpańskiej Sevilli. Po dwóch latach gry na Półwyspie Iberyjskim został wypożyczony do Anży Machaczkała, w której rozegrał zaledwie siedem spotkań. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Emir Spahić jest reprezentantem Bośni i Hercegowiny. Barw swojego kraju miał okazję reprezentować w sześćdziesięciu czterech spotkaniach, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.