Stokowiec zwolniony z Lubina. Kto nowym trenerem Zagłębia?

fot. pilka24.com.pl

Piotr Stokowiec nie będzie prowadził zespołu Zagłębia Lubin. Szkoleniowiec w poniedziałkowy wieczór został oficjalnie zwolniony z funkcji pierwszego trenera Miedziowych. Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy już dzisiaj około południa.

– Stokowiec jeszcze wczoraj poprowadził poranny rozruch piłkarzy Zagłębia. Oficjalny komunikat o jego dymisji klub wydał dopiero około godz. 22. Pośpiech w dogadaniu się z następcą był jak najbardziej wskazany, bowiem we wtorek przed południem drużyna powinna wyjechać na zgrupowanie przed rewanżowym spotkaniem Pucharu Polski z Koroną w Kielcach – możemy przeczytać w materiale opublikowanym na stronie internetowej Przeglądu Sportowego.

Piotr Stokowiec pracował w Zagłębiu Lubin od wiosny 2014 roku. Awansował z zespołem z pierwszej ligi do Ekstraklasy, kreując takich zawodników jak Jarosław Jach, Jakub Świerczok, czy Filip Starzyński.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Kto zostanie nowym trenerem Zagłębia Lubin? W kuluarach mówi się, że może to być Mariusz Lewandowski. – Lewandowski koło Lubina kręcił się już krótko przed przyjściem Stokowca. Pojawił się „po cywilnemu” na treningu, spotkał się z władzami klubu, w tym z ówczesnym prezesem Tomaszem Dębickim. Były to jednak bardzo luźne rozmowy. W Lubinie po cichu liczyli, że były reprezentant Polski znowu założy koszulkę Zagłębia i pomoże w walce o utrzymanie, a on nie chciał o tym słyszeć. O trenerce nie było mowy, bo nawet nie miał na to papierów – podsumowano w materiale.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *