Szalai piłkarzem Schalke

Joern Pollex / Getty
Joern Pollex / Getty

Przedstawiciele Schalke 04 Gelsenkirchen doprowadzili do końca transfer Adama Szalaiego z drużyny 1.FSV Mainz. Reprezentant Węgier doszedł również do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu, który będzie obowiązywał przez najbliższe cztery lata. Piłkarz występujący na pozycji napastnika jest obecnie wart blisko dziewięć milionów euro.

Działacze klubu z Zagłębia Ruhry już od dłuższego czasu zabiegali o transfer 26-letniego napastnika. Ostatecznie przedstawicielom Schalke 04 Gelsenkirchen udało się dojść do porozumienia z włodarzami FSV Mainz w sprawie kwoty jaką trzeba będzie zapłacić za reprezentanta Węgier. Ostatecznie mówi się tutaj o blisko dziewięciu milionach euro. Również sam zainteresowany uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu, który będzie obowiązywał przez najbliższe cztery lata. – Ádám to gracz obdarzony silną psychiką. Jest ambitny, wytrwały i potrafi skutecznie wykańczać akcje. W ostatnim sezonie mieliśmy duży problem, gdy kontuzji nabawił się Huntelaar. Dlatego postanowiliśmy kupić Ádáma, aby stworzyć zdrową konkurencję w składzie – powiedział dyrektor generalny Schalke 04 Gelsenkirchen, Horst Held.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Adam Szalai urodził się 9 grudnia 1987 roku w Budapeszcie. Co ciekawe rosły napastnik swoją piłkarską karierę nie rozpoczynał w węgierskich klubach, lecz w niemieckim VfB Stuttgart, gdzie początkowo przynależał do rezerw. W 2007 roku reprezentant Węgier przeniósł się do drugiej drużyny Realu Madryt, gdzie w przeciągu trzech lat trafił na wypożyczenie do FSV Mainz. Powrót do ligi niemieckiej okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dobra gra zaowocowała definitywnym transferem do klubu z Moguncji. W ostatnich trzech lat piłkarz wystąpił łącznie w sześćdziesięciu czterech spotkaniach, w których strzelił dwadzieścia bramek. Adam Szalai rozegrał do tej pory szesnaście meczów w reprezentacji Węgier, dla której siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców.