Transfer Paulinho do FC Barcelony!

fot. wikipedia przez google.pl

Wszystko wskazuje na to, że Paulinho zostanie wkrótce nowym zawodnikiem FC Barcelony. Angielskie i hiszpańskie media zgodnie twierdzą, że Brazylijczyk osiągnął porozumienie z Katalończykami w sprawie transferu z chińskiego Guangzhou Evergrande.

– Mundo Deportivo dowiedziało się do źródeł zaangażowanych w całą operację, że Paulinho ma przylecieć do Barcelony już w poniedziałek, aby podpisać kontrakt. Kataloński dziennik informuje, że transakcja nie została domknięta, lecz jest bardzo bliska finalizacji za kwotę ok. 40 mln euro. Do uzgodnienia pozostały jedynie drobne szczegóły dotyczące zmiennych. Zdaniem RAC1 wkrótce nastąpi oficjalne ogłoszenie transferu – możemy przeczytać w serwisie internetowym fcbarca.com.

Warto dodać, że Paulinho występuje na boiskach ligi chińskiej już od 2015 roku. Brazylijczyk od dłuższego czasu znajdował się w orbicie zainteresowań FC Barcelony, której działaczy oferowali początkowo za niego dwadzieścia milionów euro. Ostatecznie kwota zatrzymała się na czterdziestu milionach, a pomocnik ma złożyć podpis pod czteroletnim kontraktem z nowym klubem.

– Brazylijczyk podpisze umowę na cztery lata i będzie zarabiał w Barcelonie pięć milionów euro netto za sezon, a więc znacznie mniej niż w Guangzhou Evergrande. Według doniesień tego dziennika Barça nie wykorzystała klauzuli piłkarza, tylko uzgodniła kwotę w granicach 40 mln euro po rozmowach z Chińczykami – podsumowano w materiale.

źródło: fcbarca.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *