Trener Adam Nawałka przed rozpoczęciem zgrupowania

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Przed reprezentacją Polski dwa bardzo ważne spotkania w eliminacjach Mistrzostw Świata. Tymczasem trener Adam Nawałka tuż przed zgrupowaniem Polaków opowiedział między innymi o planach jego zespołu, czy nieobecności kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

– Bardzo żałujemy, że nie ma go z nami. To wyjątkowo trudna sytuacja dla Arka, ale na pewno sobie poradzi. Mam nadzieję, że szybko wróci, ale nie wywieramy na niego presji. Ważne, aby wrócił na boisko w pełni sprawny. Z nim mamy większe możliwości ofensywne. Arek świetnie wywiązywał się również z zadań defensywnych. Trzymamy za niego kciuki – powiedział trener Adam Nawałka na oficjalnej konferencji prasowej poprzedzającej zgrupowanie reprezentacji Polski.

Do kadry po krótkiej przerwie wraca Grzegorz Krychowiak. Środkowy pomocnik jest bowiem podstawowym zawodnikiem angielskiego West Bromwich Albion. – On wcale nie musi wracać jak do czegoś nieznanego. Doskonale zna naszą organizację gry. Jestem pewny, że będzie w pełnej dyspozycji i wkrótce wróci do formy jaką prezentował w zeszłym roku i na mistrzostwach Europy we Francji – kontynuował szkoleniowiec.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Wielu kibiców zastanawia się, kto zagra na lewej stronie obrony. Jednym z kandydatów jest Maciej Rybus, który ostatnio zmagał się z kontuzją. – Po przyjeździe Maćka nasz lekarz będzie kontrolował jego stan zdrowia. Ostatnio Maciek powiedział mi, że nie odczuwa bólu i w jego głosie słyszałem optymizm. Jednak zawsze mamy przygotowany wariant rezerwowy bez Maćka. Prowadzimy szeroki monitoring i przygotowujemy zawodników, aby w takich sytuacjach stawili czoło problemom. Drużyna pod względem personalnym jest coraz mocniejsza – podsumował Nawałka.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *