Trener Nawałka po meczu Dania 4-0 Polska

adam nawałka

Piłkarska reprezentacja Polski w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata przegrała 0-4 z zespołem Dani. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi trenera Adama Nawałki oraz obrońcy Kamila Glika.

Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski): Zaczęło się już praktycznie od 1. minuty. Byliśmy przygotowani na grę „długim” podaniem przeciwnika. Dużo uwagi zwracaliśmy na zbieranie „drugiej” piłki, niestety to nie funkcjonowało. Duńczycy z minuty na minutę podkręcali tempo, a my w każdym elemencie byliśmy słabsi. Trzeba przeanalizować to spotkanie, zamknąć rozdział i skupić się na następnym meczu.

Oczywiście będzie nas to bolało, ta analiza będzie bardzo dogłębna, ale taka jest piłka. Z takiej porażki trzeba szybko się pozbierać i myśleć o tym, co będzie dalej. Zbyt dużo błędów, tak jak wcześniej powiedziałem – w każdym elemencie Duńczycy nas przebijali. Spodziewałem się takiej gry i analiza pod kątem gry Duńczyków była taka, że „długą” piłkę grają na wysokich zawodników, a u nas zbieranie „drugich” piłek w ogóle nie funkcjonowało. Nie będziemy się dołować, wygrywaliśmy mecze wcześniej i w ciągu 90 minut nie zapomnieliśmy jak się gra w piłkę.

Kamil Glik (obrońca reprezentacji Polski): Dzisiaj nie mieliśmy żadnych argumentów, żeby wywieźć stąd pozytywny wynik. Wyglądaliśmy słabiej i stworzyliśmy sobie może jakąś jedną okazję. Wyglądaliśmy słabiej fizycznie, taktycznie i piłkarsko. Duńczykom zależało bardziej na zwycięstwie, a my zagraliśmy po prostu słaby mecz. Nie ma dla nas żadnego usprawiedliwienia. Drugą bramkę biorę na swoje konto, bo chciałem piłkę wybić, a ona niefortunnie się odbiła od nogi i gdzieś tam została jeszcze w boisku.

Popełniliśmy dziś za dużo błędów, żeby wywieźć stąd pozytywny wynik. Przy pierwszej bramce zawaliło krycie. Błędy indywidualne zadecydowały dzisiaj, że przegraliśmy. Wszystko w naszych rękach i nogach, żeby się pozbierać po tak słabym meczu. Wygrać w poniedziałek to nasz obowiązek. Mamy trzy mecze do końca i mamy jakiś margines błędu, ale na szczęście cały czas wszystko w naszych rękach i nogach. Mam nadzieję, że ta porażka wyjdzie nam wszystkim na dobre.

źródło: 90minut.pl/Polsat Sport