AC Milan wygrał w pierwszej kolejce włoskiej ekstraklasy z Lazio Rzym 3-1! Bramki dla gospodarzy strzelali Honda, Muntari i Mexes, a dla rywali samobójcze trafienie zaliczył Alex.

Świetnie to spotkanie rozpoczęła drużyna AC Milan. Już w siódmej minucie świetnie lewą stroną ruszył El Sharawy, który wypatrzył wbiegającego w pole karne Keisuke Honde i podał zewnętrzną częścią stopy do swojego kolegi. Japończyk umieścił futbolówkę pomiędzy nogami Berisha i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  W dwudziestej trzeciej minucie szansę na wyrównanie mieli goście. Rozpędzony Lulić wpadł z futbolówką w pole karne gospodarzy i tuż przy linii końcowej wrzucił wzdłuż piątego metra. Yam wbiegający Klose jednak nieczysto trafił w piłkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, padła kolejna bramka dla AC Milan. Centra z prawej strony boiska na piąty metr pola karnego przyjezdnych. Sulley Muntari wślizgiem umieścił piłkę w bramce i podwyższył prowadzenie w tym spotkaniu.  W sześćdziesiątej trzeciej minucie arbiter podyktował rzut karny dla AC Milan. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mexes, który pewnym uderzeniem strzelił trzecią bramkę dla swojego zespołu. Chwilę później padł honorowy gol dla Lazio Rzym. Centra w pole karne „Rossoneri” i wślizgiem Alex przez przypadek umieścił futbolówkę we własnej bramce.  W siedemdziesiątej minucie wrzutka w pole karne gospodarzy i Lulic doszedł do uderzenia główką. López wyszedł z bramki i minął się z piłką, ale na jego szczęście nikt nie zamykał akcji. Jeszcze w doliczonym czasie gry, mieliśmy rzut karny dla Lazio. Candreva uderzył w lewy róg bramki, ale Diego López dobrze wyczuł zawodnika przyjezdnych.

AC Milan 3-1 (1-0) Lazio Rzym
Bramki: Honda 7′, Muntari 56′ – Alex 67′ (sam.)
Żółte kartki: De Jong 18′ (MIL) – Radu 24′ (LAZ),  Lulic 37′ (LAZ),  de Vrij 62′ (LAZ)

AC Milan: Diego López – Abate, Zapata, Alex, Bonera – Poli, de Jong, Muntari(68.Essien) – Honda(77.Armero), Ménez, El Shaarawy

S.S. Lazio: Berisha – Basta, de Vrij, Cana, Radu – Parolo, Biglia, Lulić(73.Mauri) – Candreva, Klose(59.Djordjevic), Keita(59.Anderson)
Rezerwowi: Braafheid, Mauri, Felipe And