AS Roma wygrywa przed własną publicznością z Fiorentiną 2-0! Bramki w tym spotkaniu zdobtli Radji Nainggolan i Gervinho

Spotkanie rozkręciło się dopiero od dwudziestej piątej minuty, wówczas z wolnego dobry techniczny strzał oddał Iturbe, futbolówka poleciała jednak minimalnie ponad bramką. Chwilę później Radji Nainggolan popisał się świetnym pressingiem na połowie gości, przejął futbolówkę, a następnie zagra na czystą pozycję do Gervinho. Ten oddał mocne uderzenie. Świetnie jednak spisał się Neto, który zdołał odbić futbolówkę przed siebie, ale do niej jednak dopadł  Belg i precyzyjnym strzałem wpakował ją do bramki. W trzydziestej piątej minucie ponownie było groźnie pod bramką Neto.  Na prawej stronie szesnastki futbolówka trafiła pod nogi Itrube. Pomocnik oddał mocne uderzenie z dość ostrego kąta. Jednak bardzoczujny był jednak golkiper Violi, który zdołał odbić futbolówkę. Dopadł jeszcze do niej Gervinho. Reprezentant Wybrzeża Kości Śłoniowej jednak szybko musiał zapomnieć o tej próbie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy kolejną szansę mieli zawodnicy AS Romy. Na trzydziestym metrze futbolówka trafiła pod nogi Gervinho, który zdecydował się na rajd. Zwiódł on dwóch defensorów Fiorentiny i wpadł w pole karne. Skrzydłowy Romy oddał uderzenie, ale w ostatniej chwili świetny wślizgiem zablokował go  jeden z defensorów gości. Po chwili  świetną szansę mieli  gości. Po centrze z prawego skrzydła i małym zamieszaniu, futbolówka trafiła w okolicach siódmego metra pod nogi Barbacara. Napastnik  oddał mocne uderzenie. Jednak kapitalnie spisał się De Sanctis, który instynktownie odbił futbolówkę.  W doliczonym czasie gry padła druga bramka dla gospodarzy.  Kapitalne prostopadłe zagranie Nainggolana do Gervinho, ten wyszedł sam na sam z Neto, ładnie go minął i bez problemu umieścił futbolówkę w siatce.

AS Roma 1-0 (1-0) AFC Fiorentina
Bramka: Nainggolan 28′
Żółte kartki:  Totti 23′ (ASR),  Astori 58′ (ASR), Torosidis 73′ (ASR) –  Savic 23′ (FIO),  Rodriguez 23′ (FIO), Alonso 54′ (FIO), Aquiliani 90+1′ (FIO)

AS Roma: De Sanctis- Torosidis, Manolas (67′ Keita), Astori, Cole- Nainggolan, De Rossi, Pjanić- Iturbe (76′ Ljajic), Totti(70′ Florenzi), Gervinho

ACF Fiorentina: Neto- Tomovic, Rodriguez, Savic, Alonso- Brillente (35′ Ilicic), Pizarro, Vargas (72′ Aquiliani)- Valero- Barbacar (64′ Joaquin), Gomez