Drużyna AS Roma w spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie A wykorzystała atut własnego boiska pokonując 4-2 zespół Interu Mediolan. Bramki dla gospodarzy strzelali Gervinho, Jose Holebas i i Miralem Pjanić. Tymczasem gole dla przyjezdnych zdobyli Ranocchia oraz Pablo Osvaldo.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do dwudziestej pierwszej minuty niedzielnego spotkania. Wówczas Maicon urwał się obrońcom na skrzydle, podał do Adama Ljajicia, a ten dostrzegł lepiej ustawionego Gervinho. Piłkarz reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej nie zwykł marnować takich sytuacji wpisując się na listę strzelców. Przyjezdni wyrównali w 36. minucie, a dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Andrea Ranocchia. Na początku drugiej połowie AS Roma ponownie prowadziła, a tym razem gola zdobył Jose Holebas. Na odpowiedź Interu nie musieliśmy długo czekać, a podanie Dodo na bramkę zamienił Pablo Osvaldo. To jednak nie koniec strzelaniny, ponieważ w 60. minucie rzymianie znów prowadzili – uderzenie Tottiego zostało zablokowane, piłka dotarła do Miralema Pjanicia, który wpisał się na listę strzelców. Tymczasem w doliczonym czasie gry czwartego gola dla gospodarzy zdobył ponownie Pjanić.

AS ROMA 3-2 (1-1) INTER MEDIOLAN
Gervinho 21′, Holebas 47′, Pjanić 60′, 90′ (AS Roma) – Ranocchia 36′, Osvaldo 57′ (Inter)

AS Roma: De Sancits- Maicon, Manolas, Astroi, Cholevas- Pjanic, Keita (64′ De Rossi), Nainggolan- Gervinho, Totti, Ljajic (64′ Florenzi)

Inter Mediolan: Handanovic- Campagarno, Ranocchia, Juan Jesus, Dodo (83′ Icardi), M’Villa (68′ Kovacic), Medel (83′ John Obi), Kuzmanovic, Guarin, Osvaldo, Palacio