W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu siódmej kolejki hiszpańskiej Primera Division piłkarze Realu Madryt w derbowym pojedynku przegrali na Santiago Bernabeu 0:1 z dobrze spisującymi się zawodnikami Atletico. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił już w jedenastej minucie Diego Costa, który wykorzystał świetne podanie Koke.

Najciekawiej zapowiadające spotkanie siódmej kolejki ligi hiszpańskiej rozpoczęło się wręcz wymarzenie dla zawodników Atletico, którzy już w jedenastej minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas błąd popełnił Di Maria, który stracił piłkę na rzecz Koke. Pomocnik gości natychmiast dobrym podaniem uruchomił Diego Costę, a ten bez najmniejszych problemów pokonał bezradnego Diego Lopeza. W odpowiedzi dobrze w pole karne dośrodkowywał Di Maria, a nabiegający Karim Benzema ładnie złożył się do strzału głową. Na posterunku był jednak Courtois. Tymczasem w dwudziestej szóstej minucie na listę strzelców mógł wpisać się David Villa, ale zamiast uderzać z pierwszej piłki, to przyjął ją przez co natychmiast doskoczył do niego Sergio Ramos. Tuż pod koniec pierwszej części meczu wynik mógł podwyższyć Godin, który strzelał po centrze z rzutu rożnego. W odpowiednim miejscu stał Diego Lopez odbijając futbolówkę przed siebie.

Real Madrid – Atletico de Madrid 0-1 Diego… przez realmadridplay

W przerwie trener Carlo Ancelotti dokonał już dwóch zmian. Na placu gry pojawili się Bale oraz Modrić, a zmienili oni Di Marię i Illarramendiego. Tymczasem w sześćdziesiątej pierwszej minucie decydujący cios mógł zadać Diego Costa, ale ostatecznie przegrał pojedynek sam na sam z Diego Costą. Po upływie kilku chwil groźnie zrobiło się pod bramką Atletico, kiedy to Courtois odbił przed siebie piłkę po strzale Cristiano Ronaldo, a dobitka Luki Modricia okazała się minimalnie niecelna. W osiemdziesiątej pierwszej minucie bliski strzelenia bramki był Koke, jednak po minięciu Sergio Ramosa uderzył w poprzeczkę! Królewscy mogli doprowadzić do wyrównania w dziewiećdziesiątej minucie, kiedy to po złym przyjęciu piłki przez Benzemę dopadł do niej jeszcze Morata, ale w dobrej sytuacji trafił jedynie w boczną siatkę.

REAL MADRYT 0:1 (0:1) ATLETICO MADRYT
Bramka: Diego Costa 11′ (Atletic0)

Żółte kartki: Coentrão, Ramos, Arbeloa, Pepe (Real) – Turan,  Koke, Diego Costa,  Luis (Atletico)

Real Madryt: Diego López – Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrão – Illarramendi (46. Modrić), Khedira, Isco (73. Morata), Di María (46. Bale), Ronaldo – Benzema.

Atletico Madryt: Courtois – Torres, Miranda, Godín, Luís – Mendes, Gabi Fernández, Koke, Turan (88. Rodríguez), Diego Costa (85. Baptistão) – Villa (87. Raul Garcia)