Borussia Dortmund

Borussia Dortmund 1-3 VfL Wolfsburg w meczu finału Pucharu Niemiec. Bramki dla Wilków strzelali Luiz Gustavo, Kevin De Bruyne oraz Bas Dost, natomiast dla Borussii trafił Pierre Emercik Aubameyang. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 30.05.2015 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się wręcz wymarzenie dla zawodników Borussii Dortmund. Już w 5. minucie Kagawa świetnym podaniem uruchomił Aubameyanga, a temu nie pozostało nic innego, jak pokonanie bramkarza. Wolfsburg odpowiedział kilkanaście minut później, najpierw strzelał Naldo, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a wobec dobitki Luiza Gustavo nie miał już nic do powiedzenia. W 33. minucie VfL Wolfsburg był już na prowadzeniu, a podanie Caligiuri na gola zamienił Kevin de Bruyne. Tuż przed przerwą Wilkom udało się jeszcze raz wpisać na listę strzelców, a tym razem uczynił to Bas Dost.

BORUSSIA DORTMUND 1-3 (1-3) VFL WOLFSBURG
Aubameyang 5′ (Borussia) – Luiz Gustavo 22′, De Bruyne 33′, Dost 38′ (Wolfsburg)

Borussia Dortmund: Langerak – Schmelzer, Hummels, Subotić. Durm(68.Piszczek) – Kehl(68.Błaszczykowski), Gündogan – Mkhitaryan, Kagawa, Reus(79.Immobile) – Aubameyang

VfL Wolfsburg: Benaglio – Rodriguez, Klose, Naldo, Vieirinha – Luiz Gustavo, Arnold(81.Schürrle) – Caligiuri, De Bruyne, Perišić(74.Guilavogui) – Dost