Borussia Dortmund wygrywa przed własną publicznością  w Derbach Zagłębia Ruhry z Schalke 3-0! Bramki dla gospodarzy strzelali Pierre-Emerick Aubameyang, Henrikh Mkhitaryan i Marco Reus.

Piłkarze Borussii Dortmund już po pierwszej połowie powinni wygrywać z Schalke, ale brakowało skuteczności. Chwilę po pierwszym gwizdku Aubameyang był sam na sam z Wellenreutherem, ale młody Niemiec wspaniale sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później świetnym dośrodkowaniem  z prawej strony boiska popisał się Mkhitaryana. Marco Reus zdecydował się na uderzenie z trudnej pozycji, ale niewiele zabrakło do powodzenia tego strzału. W szesnastej minucie Hummels zagrywał prostopadle do Kagawy. Błąd jednego z obrońców gości, niepewnie Wellenreuther i reprezentant Japonii próbował lobować niemieckiego golkipera. Futbolówka spadła jednak za bramkę.  Dziesięć minut później wydawało się, że piłka w końcu musi wpaść do siatki. Futbolówka minęła już Wellenreuther i praktycznie pustą bramkę mieli dwaj gracze gospodarzy. Uderzenie Aubameyanga trafiło jednak wprost w powracającego Nastasicia. Tuż przed końcem pierwszej połowy Marco Reus zszedł do środka i uderzał na bramkę z jedenastu metrów. Reprezentant Niemiec nie trafił jednak nawet w bramkę.

Pierwsza bramka dla Borussii Dortmund padła dopiero w siedemdziesiątej ósmej minucie. Wówczas Błaszczykowski, który pojawił się przed tą akcję na boisku, przepuścił futbolówkę i ta trafiła do Pierre-Emericka Aubameyanga. Reprezentatn Ghany wykorzystał sytuację sam na sam i wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Chwilę później było już 2-0. Tym razem długie zagranie za obronę Schalke. Piłkę zdołali wybić goście, ale trafiła ona jeszcze  do Gundogana. Pomocnik Borussii Dortmund zagrał wzdłuż bramki i tam Henrikh Mkhitaryan na wślizgu pakuje umieścił futbolówkę w siatce. Tuż przed końcem meczu gospodarze podwyższyli jeszcze prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Wellenreuther. Młody Niemeic zbyt długo zwlekał z zagraniem piłki, co wykorzystał Marco Reus, który wślizgiem odebrał mu piłkę i trafił do siatki.

Borussia Dortmun 3-0 (0-0) Schalke 04 Gelsenkirchen
Bramki:  Aubameyang 78′, Mkhitaryan 79′, Reus 86′
Żółte kartki: Schmelzer 76′ (DOR), Aubameyang 79′ (DOR) – Howedes 44′ (SCH), Hoger 75′ (SCH)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Kirch, Hummels, Subotić, Schmelzer – Sahin (87′ Kehl), Gundogan (83′ Bender) – Mkhitaryan, Kagawa (77′ Błaszczykowski), Reus – Aubameyang.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Wellenreuther – Howedes, Neustadter, Nastasić – Uchida, Aogo, Fuchs – Hoger, Boateng (64′ Barnetta) – Huntelaar, Choupo-Moting.