Atletico Madryt wygrało na wyjeździe z Eibarem 3-1! Dwie bramki dla gości strzelił Mario Mandzukić, a jedno trafienie dorzucił Antoine Griezmann. Dla gospodarzy trafił Federico Piovacarri.

Atletico zaskoczyło rywali i już w siódmej minucie wszyli oni na prowadzenie.  Antoine Griezmann poślizgnął się przy oddawaniu strzału, ale i tak trafił. Garcia świetnie zabrał się z piłką, zmylił rywala i wyłożył futbolówkę byłemu graczowi Realu Sociedad i to jemu należą się największe brawa za tę akcję. Kilkanaście minut później było już 2-0. Niguez przejął piłkę po tym, jak dwóch zawodników gospodarzy zderzyło się ze sobą. Podał on do Griezmanna, a ten świetnie wypatrzył stojącego na dalszym słupku Mario Mandzukicia, który bardzo pewnie skierował futbolówkę do siatki strzałem z powietrza z kilku metrów. W dwudziestej piątej minucie piłkarze gości podwyższyli prowadzenie. Tym razem Chorwat wykorzystał nieporozumienie dwóch obrońców Eibar, zszedł nieco do boku i mocnym strzałem na nieprzyjemnej dla bramkarza wysokości strzelił trzeciego gola dla Atletico. Tuż przed końcem pierwszej połowy to gospodarze doszli do głosu. Godin wybił piłkę wślizgiem, ale ta trafiła w głowę kolegi z drużyny i spadła pod nogi rywala, który jednak nie zdołał pokonać Moyi.

Drużyna Eibaru walczyła do końca i pod koniec meczu zdobyła honorową bramkę. Berjon dostał piłkę po tym, jak obrońca odebrał ją wślizgiem na własnej połowie. Napastnik poradził sobie z rywalem na skrzydle i dośrodkował w pole bramkowe do Federico Piovaccari’ego, który wpakował futbolówkę do siatki głową.

Eibar 1-3 (0-0) Atletico Madryt
Bramki: Piovaccari 89′ – Griezmann 7′, Mandżukić 23′, 25′
Żółte kartki: Piovaccari 24′ (EIB),  Abraham 64′ (EIB),  Castellano 78′ (EIB) – Griezmann 18′ (ATM),  Koke 27′ (ATM),  Niguez 63′ (ATM)

SD Eibar: Irureta – Castellano, Navas, Anibarro, Abraham – Errasti (46. Lara), Borja – Del Moral (46. Capa), Arruabarrena (46. Lekic), Berjon – Piovaccari

Atlético Madryt: Moya – Gamez, Gimenez, Godin, Siqueira – Tiago, Niguez, Garcia (55. Suarez), Griezmann (70. Jimenez) – Koke (80. Cani), Mandżukić