Borussia Dortmund po dzisiejszym spotkaniu została ostatnią drużyną tabeli Bundesligi! Podopieczni Jurgena Kloppa przegrali na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 2-0! Bramki dla gospodarzy strzelali Alexander Meier i Haris Safirović.

Pierwsza bramka dla Eintrachtu padła już pięć minut po rozpoczęciu spotkania. Wszystko zaczęło się od straty piłki przez zawodników gości. Podanie z własnej połowy do Alexandra Meiera, który wyszedł sam na sam z Romanem Weidenfellerem i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Na drugą bramkę kibice zgromadzeni na Commerzbank-Arenie musieli czekać do siedemdziesiątej ósmej minuty, wówczas kolejny błąd popełnił obrońca Dortmundu, który próbował podawać piłkę głową do Weidenfellera. Haris Safirović podążył za tą akcją i bez skrupułów wykorzystał błąd zawodników.

Eintracht Frankfurt 2-0 (1-0) Borussia Dortmund
Bramki: Meier 5′, Seferović 78′
Żółte kartki: Aigner 6′ (FRN),  Lanig 84′ (FRN) –  Ginter 77′ (DOR), Grosskreutz 82′ (DOR)

Eintracht Frankfurt: Wiedwald – Russ, Oczipka, Chandler, Anderson, Meier, Hasebe, Inui (90. Ignjovski), Aigner (90+2. Kittel), Stendera (62. Lanig), Seferović.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek (38. Ramos), Subotić, Durm, Ginter, Kehl (73. Gündogan), Bender, Kagawa (73. Jojić), Mkhitaryan, Grosskreutz, Aubameyang.