Francja w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata w Brazylii! Po bramkach Paula Pogby oraz samobójczym trafieniu Josepha Yobo, „Trójkolorowi” pokonali Nigerię 2:0. To był bardzo dobry mecz, w którym Nigeria pokonała się ze znakomitej strony! Można powiedzieć, że „Super Orły” były równorzędnym, a może nawet lepszym zespołem, niż Francuzi.

Pierwszy raz piłka w siatce była w dziewiętnastej minucie, wówczas Odemwingie dośrodkował z lewej strony boiska, za obronę wybiegł Emenike i skierował piłkę do siatki. Jednak arbiter zauważył, że snajper reprezentacji Nigerii był na pozycji spalonej. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy okazję mieli Francuzi. Znakomicie rozegrał piłkę Matuidi, futbolówka została zagrana do Valbueny, ten wycofuje ją do Debuchy’ego. Obrońca Francji zdecydował się na strzał, ale nie trafił w bramkę. Jeszcze pod koniec pierwszej odsłony meczu futbolówka dotarła w pole karne Llorisa, na strzał z narożnika zdecydował się Emenike. Piłkę przed siebie zdołał sparować Lloris, starał się dobijać jeszcze Odemwingie, ale pozostawał na spalonym.

W siedemdziesiątej minucie bezbarwna Francja powinna objąć teraz prowadzenie. Benzema minął dwóch rywali, odegrał do Griezmanna, piłka podana raz jeszcze do napastnika Realu Madryt. Ten był sam na sam z bramkarzem Nigerii, Enyeama odbił futbolówkę nad siebie i sprzed linii bramkowej wybił ją skutecznie Moses.  Dziewięć minut później trzecią bramkę w historii swoich występów w kadrze zdobył Pogba Fatalny błąd popełnił Enyeama, który minął się z piłką, a pomocnik reprezentacji Francji strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. Jeszcze w doliczonym czasie gry Trójkolorowi podwyższyli rezultat spotkania. Krótko rozegrali rzut rożny, piłka zagrana przez Valbuenę w pole karne, tam znakomicie wyszedł do niej Griezmann, błąd popełnił Yobo i wpakował piłkę do siatki.