Wisła Kraków

Drużyna GKS Bełchatów w spotkaniu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wykorzystała atut własnego boiska pokonując 3-1 zespół Wisły Kraków. Dwie bramki dla bełchatowian strzelił Arkadiusz Piech, a oprócz niego trafił Kamil Wacławczyk. Tymczasem honorowego gola dla krakowian zdobył Arkadiusz Głowacki.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się wręcz wymarzenie dla zawodników GKS Bełchatów. Już w 15. minucie meczu Arkadiusz Piech otrzymał podanie od Michała Maka, a następnie ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Buchalikiem. W odpowiedzi bliski zdobycia gola z rzutu wolnego był Semir Stilić, lecz przeniósł futbolówkę minimalnie nad poprzeczką. W 26. minucie piłkarze GKS Bełchatów prowadził już 2-0. Tym razem po długi zagraniu Patryka Rachwała do piłki dopadł Kamil Wacławczyk, po jego strzale, odbiła sie jeszcze od Arkadiusza Głowackiego i zatrzepotała w siatce. To jednak nie koniec, ponieważ dziesięć minut później krakowianie zdobyli kontaktowego gola – pojedynek powietrzny wygrał Arkadiusz Głowacki, dzięki czemu pokonał Dariusza Trelę.

Na początku drugiej odsłony dał o sobie znać Paweł Brożek. Napastnik Wisły Kraków zdecydował się na uderzenie po długim słupku, ale piłka nie trafiła w światło bramki. Kilka chwil później snajper Białej Gwiazdy znów powinien zdobyć gola, ale tym razem nie wykorzystał podania Łukasza Burligi. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania GKS Bełchatów strzelił trzecią bramkę, a doskonałe podanie Kamila Wacławczyka na gola zamienił Arkadiusz Piech. Chwilę później czerwoną kartką ukarany został Maciej Sadlok.

GKS BEŁCHATÓW 3-1 (2-1) WISŁA KRAKÓW
Piech 15′, 75′, Wacławczyk 26′ (GKS) – Głowacki 36′ (Wisła)

GKS Bełchatów: Buchalik – Burliga, Głowacki (C), Dudka, Sadlok – Boguski, Uryga – Jović (81. Jankowski), Štilić (82. Garguła), Sarki (60. Barrientos) – Paweł Brożek.

Wisła Kraków: Trela – Basta, Baranowski (C), Flis, Mójta – Baran, Rachwał – Michał Mak (73. Wroński), Wacławczyk, Małkowski – Piech.