Górnik Zabrze zremisował z Lechia Gdańsk w ramach dziesiątej kolejki T-Mobile Ekstraklasy 2-2. Bramki dla gospodarzy strzelali Mariusz Magiera i Wojciech Łuczka, a dla przyjezdnych dwa razy do bramki trafił Antonio Colak.

Na pierwsze zagrożenie bramki Steinborsa czekaliśmy do siedemnastej minucie, wówczas Daniel Łukasik fantastycznie dośrodkował w pole karne Górnika Zabrze. Tam Antonio Colak miał bardzo dużo miejsca i uderzył głową na bramkę rywali, ale futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.  Chwilę później Stojan Vranjes zdecydował się na strzał z dystansu. Potężne uderzenie obronił jednak świetnie Steinbors. W dwudziestej ósmej minucie bardzo dobrze dośrodkował spod linii bocznej Grzelczaka. Wydawało się, że piłka całym obwodem opuściła boisko, ale arbiter puścił grę. Doszedł do futbolówki na jedenastym metrze Vranješ, ale kolejny raz dobrze w bramce spisał się Steinbors. Lecha cały czas atakowała, ale to piłkarze Górnika strzelili pierwsi gola. Ogromny błąd popełnił Mateusz Bąk. Mocny strzał Mariusza Magiery z ponad trzydziestu metrów, piłka leciała w sam środek bramki, ale fatalnie w bramce spisał się golkiper Lechii i przepuścił futbolówkę do siatki. Tuż przed końcem mogło dojść do wyrównania. Makuszewski przebiegł pół boiska, dograł futbolówkę na piąty metr, gdzie kompletnie niepilnowany był Vranješ. Fatalnie skiksował jednak pomocnik Lechii i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy padła pierwsza bramka dla gdańskiego klubu. Dośrodkowanie Makuszewskiego, zamieszanie w polu bramkowym i Antonio Colak wepchnął piłkę do siatki, leżąc już praktycznie na murawie.  W pięćdziesiątej piątej minucie rewelacyjnaą interwencją popisał się Šteinborsa. Bramkarz Górnika najpierw instynktownie obronił uderzenie głową Vranješa z kilku metrów, a po chwili również dobitkę z ostrego kąta.  W sześćdziesiątej czwartej minucie na prowadzenie wyszła drużyna Lechii Gdańsk.  Na dziesięć minut przed końcem doszło do wyrównania. Mocna wrzutka z narożnika, a Wojciech Łuczak uprzedził Mateusza Bąka i skierował piłkę do siatki.

Górnik Zabrze 2-2 (1-0) Lechia Gdańsk
Bramki: Magiera 30′,  Łuczak 79′ –  Čolak 48′, 64′
Żółte kartki: Danch 27′ (GOR),  Sobolewski 38′ (GOR), Kosznik 65′ (GOR) – Grzelczak 13′ (LGD),  Makuszewski 78′ (LGD), Leković 82′ (LGD)

Górnik Zabrze: Šteinbors – Sadzawicki, Szeweluchin, Magiera – Madej, Sobolewski, Danch (C), Gergel (85. Kurzawa), Jež (64. Plizga), Kosznik – Łuczak.

Lechia Gdańsk: M. Bąk (C) – Pietrowski, Janicki, Valente, Leković – Makuszewski, Łukasik (89. Dźwigała), Borysiuk, Vranješ (76. Wiśniewski), Grzelczak (63. Pawłowski) – Čolak.