Drużyna Górnika Zabrze w spotkaniu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zremisowała przed własną publicznością 3-3 z zespołem Śląska Wrocław. Bramki dla gospodarzy strzelali Maiusz Magiera, Roman Gergel i Łukasz Madej, natomiast dla przyjezdnych trafiali Flavio Paixao, Mateusz Machaj i Marco Paixao.

Piłkarze Śląska Wrocław powinni objąć prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Najpierw groźnie uderzał Marco Paixao, Pavels Steinbors sparował piłkę przed siebie, dopadł do niej Robert Pich, ale łotewski bramkarz kapitalnie obronił strzał przeciwnika. W odpowiedzi groźnie zaatakował Górnik Zabrze, po oskrzydlającej akcji do piłki dopadł Roman Gergel i pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców. W 25. minucie podopieczni trenera Józefa Dankowskiego mogli strzelić drugą bramkę. Tym razem Bartosz Iwan uruchomił Łukasza Madeja, pomocnik zdecydował się na uderzenie, ale minimalnie spudłował. Wrocławianie wyrównali stan meczu pod koniec pierwszego spotkania, świetnym podaniem popisał się Mateusz Machaj, do piłki dopadł Marco Paixao, który pewnym strzałem pokonał Pavelsa Steinborsa.

Druga część sobotniego spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla zawodników Śląska Wrocław. Dokładnie w 53. minucie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Machaj, futbolówka przeleciała przez lukę w murze, a następnie zatrzepotała w siatce. Zabrzanie wyrównali na kwadrans przed zakończeniem meczu, a kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Łukasz Madej. To jednak nie koniec emocji w Zabrzu, ponieważ w 82. minucie Flavio Paixao zwiódł rywala, a następnie strzałem po długim słupku pokonał Pavlesa Steinborsa. Kilkadziesiąt sekund później sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, a pewnym egzekutorem okazał się Mariusz Magiera.

GÓRNIK ZABRZE 3-3 (1-1) ŚLĄSK WROCŁAW
Gergel 5′, Madej 74′, Magiera 85′ (Górnik) – M. Paixao 44′, Machaj 53′, F. Paixao 82′ (Śląsk)

Górnik Zabrze: Steinbors – Danch, Augustyn, Magiera – Gergel, Sobolewski, Grendel, Kosznik – Iwan (69. Skrzypczak), Madej – Łuczak (69. Jež).

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraíba – Danielewicz (81. Calahorro), Hateley – F. Paixão, Machaj (65. Grajciar), Pich (74. Ostrowski) – M. Paixão.