FC Barcelona

Drużyna FC Barcelony w wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki Primera Division wygrała pewnie 3-1 z zespołem Granady. Bramki dla Katalończyków strzelali Ivan Rakitić, Luis Suarez oraz Lionel Messi. Zobacz na wideo skrót meczu.

Groźnie zrobiło się w 23. minucie sobotniego spotkania. Wówczas Luis Suarez wycofał piłką do Xaviego, a po jego atomowym uderzeniu, Oier przeniósł ją nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później FC Barcelona prowadziła już 1-0. Tym razem po centrze Luisa Suareza do futbolówki dopadł Ivan Rakitić, a nastepnie pewnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Warto wspomnieć również o próbie Lionela Messiego z 36. minuty, kiedy to piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Granady.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo dobrze dla zawodników FC Barcelony. Już w 49. minucie Ivan Rakitić obsłużył podaniem Luisa Suareza, który nie zwykł takich okazji i pokonał bramkarza Granady. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Fran Rico. FC Barcelona w 70. minucie strzeliła trzecią bramkę – Luis Suarez ograł wychodzącego Oiera, podał do lepiej ustawionego Lionela Messiego, któremu nie pozostało nic innego jak pokonanie golkipera.

GRANADA 1-3 (0-1) FC BARCELONA
Rico 53′ (Granada) – Rakitić 25′, Suarez 49′, Messi 70′ (FC Barcelona)

Granada: Oier – Nyom, Babin, Cala, Foulquier – Iturra, Fran Rico, Robert, Márquez(67′ Rochina), Lass(79′ Candeias) – Córdoba(78′ Success).

FC Barcelona: Bravo – Alves, Bartra, Mathieu(75′ Busquets), Alba – Rakitić, Mascherano, Xavi(65′ Rafinha) -Messi, Suarez(79′ Pedro), Neymar.