Drużyna Jagiellonii Białystok na zakończenie zmagań w dziesiątej kolejce T-Mobile Ekstraklasy wygrała przed własną publicznością 4-2 z zespołem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Mateusz Piątkowski, a po jednym dołożyli Maciej Gajos oraz Nika Dzalamidze. Tymczasem oba gole dla przyjezdnych zdobył Robert Demjan.

Piłkarze Jagiellonii Białystok mogli objąć prowadzenie już w dziesiątej minucie spotkania, ale podanie Pawłowskiego do Macieja Gajosa okazało się zbyt mocne. Kilkadziesiąt sekund później mieliśmy już jednak 1-0 dla gospodarzy. Wówczas Przemysław Mystkowski świetnym podaniem uruchomił Mateusza Piątkowskiego, a temu nie pozostało nic innego jak pokonanie bramkarza. W piętnastej minucie mieliśmy już 2-0 dla Jagiellonii. Ponownie zagrywał Mystkowski, a tym razem ładnym lobem popisał się Maciej Gajos. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy podopieczni trenera Michała Probierza strzelili trzecią bramkę – do odbitej piłki dopadł Mateusz Piątkowski i bez najmniejszych problemów pokonał Richarda Zajaca. W odpowiedzi ładnie uderzał Adam Pazio, a piłka zatrzymała się na słupku!

Na początku drugiej odsłony spotkania szczęścia szukał Pavol Stano, jednak jego uderzenie głową obronił Bartłomiej Drągowski. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego dążyli do zdobycia gola, co udało im się w pięćdziesiątej drugiej minucie, kiedy to po rzucie rożnym świetnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Robert Demjan. Chwilę później szczęścia szukał Maciej Iwański, ale futbolówka po jego strzale przeleciała obok słupka. Bielszczanie zdobyli kontaktowego gola w siedemdziesiątej minucie, a świetnym strzałem w samo okienko po raz kolejny popisał się Robert Demjan. To nie koniec strzelaniny, ponieważ pod koniec starcia Richard Zajac zagrał fatalnie, futbolówkę przejął Nika Dzalamidze, by po chwili wpisać się na listę strzelców.

Zyskaj 400 złotych bez żadnego ryzyka! Obstaw i wygraj!

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 4-2 (3-0) PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
Piątkowski 12′, 39′, Gajos 15′, Dzalamidze 82′ (Jagiellonia) – Demjan 52′, 70′ (Podbeskidzie)

Żółte kartki: Tuszyński, Dzalamidze(Jagiellonia) – Pazi, Sloboda (Podbeskidzie)
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Jagiellonia Białystok: Drągowski – Baran, Madera, Pazdan, Wasiluk – Pawłowski (81. Dzalamidze), Grzyb (62. Frankowski), Gajos, Mystkowski (55. Romanczuk), Tuszyński – Piątkowski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Górkiewicz, Staňo, Pietrasiak, Pazio (46. Tomasik) – Sokołowski (71. Malinowski), Patejuk (46. Demjan), Iwański, Sloboda, Chmiel – Korzym.