VIDEO Kostaryka 1-1 Grecja. Skrót meczu i rzuty karne

Piłkarska reprezentacja Kostaryki w spotkaniu 1/8 finału Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii zdołała po rzutach karnych wyeliminować Greków. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce mieliśmy bowiem 1-1. Gola dla Kostaryki zdobył Bryan Ruiz, natomiast dla Greków – Papasthopoulos.

Pierwsza część spotkania nie była porywającym widowiskiem. Na zagrożenie podbramkowe musieliśmy czekać do dwudziestej pierwszej minuty, kiedy to Karagounis sfaulował Cambella tuż przed polem karnym, ale piłkarze z Ameryki Południowej nie potrafili skorzystać z tak dogodnego prezentu. Tymczasem w trzydziestej siódmej minucie Holebas dośrodkował futbolówkę w obręb „szesnastki”, do uderzenia doszedł Salpingidis, ale świetnie między słupkami interweniował Keylor Navas. Ostatecznie pierwsza część pojedynku zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Wytypuj zwycięzcę mundialu. Wygraj 500 000 PLN

Druga część spotkania 1/8 finału Mistrzostw Świata rozpoczęła się wymarzenie dla zawodników reprezentacji Kostaryki, którzy objęli prowadzenie w pięćdziesiątej drugiej minucie. Wówczas Bolanos zagrał na szesnasty metr do Bryana Ruiza, który precyzyjnym uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Reprezentanci Kostaryki kończyli mecz w dziesięciu po tym jak w sześćdziesiątej szóstej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Duarte. Grecy starali się odrobić straty do przeciwników, co udało im się w pierwszej minucie doliczonego czasu gry – bramkarz reprezentacji Kostaryki odbił przed siebie futbolówkę, dopadł do niej Papasthapoulos, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł nam rozstrzygnięcia, więc sędzia główny musiał zarządzić dogrywkę. W sto trzynastej minucie świetny kontratak wyprowadzili Grecy, ładnie uderzał Lazaros, ale ponownie świetnie między słupkami interweniował Keylor Navas. W dogrywce gole nie padły, więc o wszystkim zadecydowały rzuty karne – te lepiej wykonywali reprezentanci Kostaryki.

KOSTARYKA 1-1 k. 5-3 (0-0) GRECJA
Ruiz 52′ (Kostaryka) – Papasthopoulos 90′ (Grecja)

Żółte kartki: Duarte, Tejeda, Granados, Ruiz, Navas (Kostaryka) – Samaris, Malonas (Grecja)
Czerwona kartka: Duarte 66′ (Grecja)
Sędzia:
Ben Williams (Australia)

Kostaryka: Navas – González, Umaña, Duarte, Díaz, Gamboa (77. Acosta) – Borges, Bolaños (83. Brenes), Tejeda (66. Cubero), Ruiz (C) – Campbell.

Grecja: Karnézis – Torossídis, Manolás, Papastathópoulos, Holebas – Karagoúnis (C) – Maniátis (78. Katsouránis), Christodoulópoulos, Sámaris (58. Mítroglou), Salpingídis (69. Gékas) – Samarás.

Na stronie internetowej www.meczenazywo.com.pl znajdziesz bramki i skróty wszystkich meczów piłkarskich Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Zobacz koniecznie!

—-

Obstawiaj mecze w zakładach bukmacherskich! Załóż darmowe konto w Sportingbet, odbierz nawet 400 złotych bonusu na start i graj! Więcej wskazówek na temat obstawiania znajdziecie na stronie internetowej www.sportbet.pl.