Lech Poznań 1-0 Pogoń Szczecin w spotkaniu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy w pierwszej połowie strzelił Karol Linetty. Zobacz na wideo skrót meczu i gola z 31.05.2015 roku.

Piłkarze Lecha Poznań byli bliscy objęcia prowadzenia już w 2. minucie. Wówczas na strzał zza pola karnego zdecydował się Tamas Kadar, jednak minimalnie spudłował. Chwilę później poznaniacy odebrali futbolówkę w polu karnym szczecinian, Hamalainen zagrał do Sadajewa, ale ten uderzył zbyt słabo, żeby pokonać Dawida Kudłę. Czeczen mógł wpisać się na listę strzelców w 17. minucie, tym razem odebrał piłkę Sebastianowi Murawskiego, a następnie minimalnie chybił z szesnastu metrów. Pogoń odpowiedziała w 30. minucie, kiedy to ładnie z rzutu wolnego strzelił Ricardo Nunez, jednak Gostomski uchronił Kolejorza od straty gola. Chwilę później dwukrotnie uderzał Szymon Pawłowski, lecz za każdym razem dobrze interweniował bramkarz Portowców. Lechici objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy – Szymon Pawłowski zagrał do Karola Linettego, a temu nie pozostało nic innego, jak pokonanie golkipera.

Tuż po przerwie w znakomitej sytuacji znalazł się Zaur Sadajew, jednak przegrał pojedynek z wychodzącym Dawidem Kudłą. Czeczen powinien zdobyć gola również w 60. minucie, ale i tym razem nie zdołał pokonać bramkarza Pogoni Szczecin. Trzynaście minut później szczęścia szukał Szymon Pawłowski, lecz trafił wprost w Kudłę. W odpowiedzi potężnie strzelał Łukasz Zwoliński, Maciej Gostomski sparował piłkę na rzut rożny. Tymczasem w 89. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Muhamed Keita, a Dawid Kudła musiał przenosić futbolówkę nad poprzeczkę.

LECH POZNAŃ 1-0 (1-0) POGOŃ SZCZECIN