Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu siódmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy zremisowała przed własną publicznością 1-1 z zespołem Cracovii. Goście prowadzili po trafieniu Marcina Budzińskiego, natomiast na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Kasper Hamalainen.

Poznaniacy zaatakowali rywali już od początku. W 2. minucie spotkania Gergo Lovrencsics zagrał do Vojo Ubiparipa, jednak Serb źle przyjął piłkę, która padła łupem krakowian. Kilkadziesiąt sekund później do bezpańskiej futbolówki dopadł Darko Jevtić, a jego uderzenie zza pola karnego okazało się minimalnie niecelne. Tymczasem w 16. minucie na indywidualną akcję zdecydował sie Darko Jevtić, Szwajcar strzelał z szesnastu metrów, ale dobrze interweniował Krzysztof Pilarz. Piłkarze Cracovii objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy to po dobrze wyprowadzonym kontrataku Marcin Budziński pewnym strzałem nie dał szans Kotorowskiemu. Po upływie dwóch kwadransów ładnie pokazał się Szymon Pawłowski, lecz piłkę po jego uderzeniu wypiąstkował golkiper „Pasów”. Lechici byli bliscy wyrównania w 45. minucie – po centrze Hamalainena strzelał Gergo Lovrencsics, a piłka zatrzymała się na poprzeczce!

Zyskaj 400 złotych bez żadnego ryzyka! Obstaw i wygraj!

Druga odsłona rozpoczęła się wymarzenie dla Kolejorza. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Vojo Ubiparip zagrał świetnie do Kaspera Hamalainena, Fin minął Krzysztofa Pilarza, a następnie umieścił piłkę w bramce. Chwilę później pomocnik Kolejorza zdecydował się na indywidualną akcję, zdołał zagrać jeszcze z Ubiparipem, by następnie strzałem piętką próbować pokonać golkipera Cracovii. Tymczasem w 66. minucie bliski zdobycia gola był wspominany już Ubiparip, Serb uderzał zza pola karnego, jednak nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi groźnie strzelał Deleu i tylko interwencja Kotorowskiego uratowała Kolejorza od straty gola. Pod koniec meczu z rzutu wolnego uderzał Barry Douglas, ale i on nie skierował piłki do bramki Cracovii.

LECH POZNAŃ 1-1 (0-1) CRACOVIA
Kasper Hamalainen 46′ (Lech) -Marcin Budziński 22′ (Cracovia)

Żółte kartki: Tomasz Kędziora, Karol Linetty (Lech) – Mateusz Cetnarski (Cracovia)
Sędzia:
Szymon Marciniak (Płock)

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Lech Poznań:Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz, Luis Henriquez (40′ Barry Douglas) – Karol Linetty, Darko Jevtić – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (80′ Dariusz Formella), Szymon Pawłowski (68′ Dawid Kownacki) – Vojo Ubiparip.

Cracovia:Krzysztof Pilarz – Mateusz Żytko, Bartosz Rymaniak, Adam Marciniak – Deleu, Miroslav Covilo (68′ Paweł Jaroszyński), Damian Dąbrowski, Boubacar Dialiba (86′ Dariusz Zjawiński) – Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski – Dawid Nowak (80′ Łukasz Zejdler).

Na stronie internetowej www.meczenazywo.com.pl znajdziesz transmisje na żywo meczów T-Mobile Ekstraklasy. Ponadto publikowane są bramki i skróty spotkań z ligi polskiej.

Obstawiaj mecze w zakładach bukmacherskich! Załóż darmowe konto w Sportingbet, odbierz nawet 400 złotych bonusu na start i graj! Więcej wskazówek na temat obstawiania znajdziecie na stronie internetowej www.sportbet.pl.