Drużyna Lecha Poznań w meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wykorzystała atut własnego boiska pokonując 3-0 zespół Górnika Zabrze. Bramki dla Kolejorza strzelali kolejno Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski oraz Tomasz Kędziora.

Piłkarze Górnika groźnie zaatakowali już w 1. minucie, kiedy to Bartosz Iwan zagrał przed pole karne do Roberta Jeża, ale jego uderzenie okazało się niecelne. Chwilę później szczęścia szukał sam Iwan, jednak trafił wprost w Jasmina Buricia. W odpowiedzi ładnie zza pola karnego przymierzył Zaur Sadajew i tylko interwencja Steinborsa uratowała gości od straty gola. W 10. minucie mieliśmy już 1-0 dla Kolejorza, a dośrodkowanie Gergo Lovrencsicsa na gola zamienił Kasper Hamalainen. Tymczasem w 25. minucie groźnie z dystansu strzelał Darko Jevtić, lecz golkiper sparował futbolówkę na rzut rożny. Kilka chwil później Kolejorz prowadził już 2-0. Najpierw w polu karnym padł Hamalainen, piłka znalazła się pod nogami Szymona Pawłowskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Steinborsowi.

Na początku drugiej połowy ładnie do ofensywnej akcji włączył się Luis Henriquez. Panamczyk zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale Dawid Kownacki i Kasper Hamalainen nie potrafili umieścić jej w bramce Górnika. W odpowiedzi zakotłowało się w polu karnym Kolejorza, jednak Jasmin Burić ofiarną interwencją uratował zespół od straty gola. Tymczasem w 58. minucie po oskrzydlającej akcji uderzał Szymon Pawłowski, jednak trafił wprost w Pavelsa Steinborsa. Kilka chwil później poznaniacy prowadzili już 3-0, a centrę z rzutu wolnego na gola zamienił Tomasz Kędziora. W 70. minucie ładnie zacentrował Luis Henriquez, główkował Kasper Hamalainen, lecz świetnie poradził sobie golkiper Górnika. Panamczyk nie popisał się w 78. minucie, ale w porę jego błąd uratował Jasmin Burić. Kilka chwil później Lovrencsics urwał się obrońcom, podał do Dawida Kownackiego, lecz napastnik fatalnie spudłował.

LECH POZNAŃ 3-0 (2-0) GÓRNIK ZABRZE
Hamalainen 10′ Pawłowski 36′, Kędziora 63′ (Lech)

Żółte kartki: Sadajew (Lech) – Zachara, Gancarczyk (Górnik)