Po niezłym spotkaniu Manchester United pokonuje Leicester City 3:1. Zasłużona wygrana „Czerwonych Diabłów”, byli dzisiaj zespołem lepszym co udowodnili przed przerwą. W drugiej połowie spotkanie było momentami nudne, obudził nas jednak gol Marcina Wasilewskiego. Wasyl trafił do siatki jako pierwszy Polak w Premier League od 19 Sierpnia 1992 gdy do siatki trafiał Robert Warzycha czyli od 8200 dni.

Pierwsza bramka dla „Czerwonych Diabłów” padła w dwudziestej siódmej minucie meczu. Doskonała postawa Blinda. Przejął futbolówkę na połowie gości, a następnie zagrał kapitalną górną piłkę za plecy obrońców. Dopadł do niej niepilnowany Robin van Persie i precyzyjnym uderzeniem z woleja pokonał Schwarzera. Chwilę później było już 2-0. Świetnie w okolicach trzydziestego metra defensorów gości zwiódł van Persie, a następnie zagrał na lewą stronę do niepilnowanego Di Marii. Argentyńczyk wpadł w szesnastkę i mocno uderzył. Schwarzer zdołał odbić futbolówkę przed siebie, dopadł jednak do niej Radamel Falcao i wślizgiem wpakował do siatki. Tuż przed końcem pierwszej połowy po centrze z rożnego Rooney’a, na krótkim słupku zagranie przedłużył Blind, czym zaskoczył stojącego na piątym metrze Wesa Morgana. Defenor nie zdołał dobrze ułożyć głowy i skierował nią futbolówkę do własnej bramki.

W drugiej połowie błąd na własnej połowie popełnił Jones i szansę na gola mieli goście. Anglik zbyt krótko zagrał do De Gei. Do futbolówki dopadł Nugent i uderzał obok Hiszpańskiego golkipera, ten jednak popisał się doskonałym refleksem i chwycił piłkę. Na dziesięć minut przed końcem Leicester zdobył honorowego gola, a do siatki trafił Marcin Wasilewski, Jest to pierwsza bramka Polaka od dwudziestu trzech lat! Po centrze z kornera futbolówkę wybili defensorzy United. Przed polem karnym zebrały ją jednak Lisy. Trafiła na prawej stronie do Cambiasso który odegrał do partnera, a ten spod końcowej linii zacentrował na piąty metr. Tam do piłki doszedł Marcin Wasilewski, który głową zdobył swoją pierwszą bramkę w Premier League!

Manchester United 3 – 1 Leicester City All… przez ViralDailyTV

Manchester United 3-1 (3-0) Leicester City
Bramki: van Persie 27′, Falcao 32′, Morgan 44′ (sam.) – Wasilewski 80′
Żółta kartka: Drinkwater 33′ (LEI)

Manchester United F.C.: De Gea- Valencia (77′ Mata), Jones, Rojo, Shaw- Blind- Rooney, Januzaj- Di Maria- Falcao (81′), Van Persie (68′ McNair)

Leicester City F.C.: Schwarzer- Simpson, Wasilewski, Morgan, De Leat- Vardy (46′ Cambiasso), Drinkwater, King, Schlupp- Ulloa (63′ Nugent), Kramaric (63′ Albrighton)