W spotkaniu dziewiątej kolejki niemieckiej Bundesligi zespół Borussii Dortmund wygrał przed własną publicznością 1:0 z drużyną Hannoveru 96. Bramkę na wagę cennych trzech punktów strzelił Marco Reus, który już w czwartej minucie pewnie egzekwował rzut karny. Na boisku mogliśmy oglądać trójkę Polaków – Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, a także Artura Sobiecha.

Trener Jurgen Klopp desygnował do gry w wyjściowej jedenastce tylko jednego Polaka, Roberta Lewandowskiego. Miejscem na ławce rezerwowych musiał zadowolić się Jakub Błaszczykowski. Tymczasem w pierwszym składzie przyjezdnych znalazło się miejsce dla drugiego napastnika reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego. Na temat pierwszej połowy spotkania można napisać w zasadzie tylko tyle, że się odbyła, choć jej początek zapowiadał zupełnie co innego. W czwartej minucie meczu sędzia Gagelmann podyktował rzut karny dla Borussii Dortmund, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marco Reus. Reprezentant Niemiec nie zwykł marnować takich sytuacji i pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Zielera.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Warto wspomnieć o akcji z pięćdziesiątej trzeciej minuty, kiedy to Roman Weidenfeller odważnym wyjściem z bramki uratował swoją drużynę od straty dość niespodziewanej bramki. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania to goście ponownie zagrozili bramkarzowi Borussii Dortmund. Tym razem doświadczony golkiper musiał się natrudzić przy strzale Kadaha. W doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Robert Lewandowski, ale napastnik reprezentacji Polski w szybkiej kontrze został w ostatniej chwili zablokowany przez przeciwnika. Ostatecznie pojedynek zakończył się minimalnym zwycięstwem Borussii Dortmund, choć pojedynek nie należał do najciekawszych.

Borussia Dortmund 1-0 Hannover 96 przez all-goals

BORUSSIA DORTMUND 1:0 (1:0) HANNOVER 96
Bramki: Reus 4′ [k.] (Borussia)

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Żółte kartki: Sakai, Sobiech, Sane (Hannover)
Sędzia: Gagelmann

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Durm, Papastathopoulos, Subotić, Großkreutz – Sahin, Bender – Reus (66′ Błaszczykowski), Mkhitaryan (80′ Hofmann), Aubameyang (90+1 Schieber) – Lewandowski.

Hannover 96: Zieler – Pocognoli (46′ Bittencourt), Schulz, Marcelo, Sakai (77′ Schlaudraff) – Prib, Sane, Andreasen, Stindl – Huszti, Sobiech (68′ Kadah).

Transmisje NA ŻYWO ze wszystkich wydarzeń sportowych, a do tego SKRÓTY z wielu pojedynków. Teraz to wszystko znajdziesz w jednym miejscu! Kliknij TUTAJ i przekonaj się sam!