Pogoń Szczecin wygrała przed własną publicznością z Cracovią 2-1! Dwie bramki dla „Portowców” strzelił Takuya Murayama, a dla gości trafił Marcin Budziński.

W siódmej minucie szybką kontrę przeprowadzili gospodarze. Murayama odważnie wbiegał w pole karne, zdecydował się na uderzenie, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.  Chwilę później dobrym dośrodkowaniem popisał się Nunes. Najbliżej do futbolówki miał Dąbrowski, ale omal nie skierował jej do własnej bramki. Po półgodzinie gry akcję przeprowadzili zawodnicy „Pasów”. Dośrodkowanie w pole karne, piłka trafiła na dwunasty metr do Zjawińskiego, który bez chwili namysłu napastnik oddał uderzenie. Z problemami odbił to jednak przed siebie Janukiewicz. Tuż przed końcem pierwszej połowy kontrę przeprowadzili gospodarze.  Na lewej stronie piłkę dostał Małecki, zbiegł w kierunku pola karnego, ograł rywala, ale uderzył wyraźnie ponad poprzeczkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy okazję na zdobycie gola mieli goście. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Zjawiński, ale przegrał pojedynek z Janukiewiczem. Futbolówka trafia jeszcze do Dialiby, lecz ten zostaje zablokowany przez Hernâniego. Minutę później zabójcza kontrę wyprowadzili gospodarze. Murayama wbiegł w pole karne, ogrł rywala i uderzeniem na dalszy słupek nie dał szans Pilarzowi.   Na kwadrans przed końcem spotkania ogromne zamieszanie w polu karnym Pogoni mogi wykorzystać zawodnicy „Pasów”. Kita przedarł się na szóstym metrze, zdołał jeszcze oddać uderzenie już się przewracając, lecz nie sprawiło to problemów Janukiewiczowi. Chwilę później Kita wykorzystał błąd defensywy Pogoni i wyszedł sam na sam z golkiperem „Portowców”. Jednak dobrze spod nóg piłkę wyłuskał mu Janukiewicz. Krakowianin chciał chyba jeszcze wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać. W osiemdziesiątej piątej minucie padła kolejna bramka dla Pogoni. Małecki zbiegł z lewego skrzydła i zdecydował się na uderzenie z osiemnastu metrów. Pilarz odbił piłkę przed siebie, a tam dopadł do niej Murayama i z najbliższej odległości wpakował do siatki.   Minutę przed końcem Rymaniak uwolnił się na prawej stronie, dograł na piąty metr do wbiegającego Marcina Budzińskiego, który z najbliższej odległości pokonał Janukiewicza.

Pogoń Szczecin (0-0) Cracovia
Bramki: Murayama 59′, 85′ – Budziński 89′
Żółte kartki: Murawski 80′ (POG),  Zwoliński 90+3′ (POG) – Marciniak 90+3′ (CRA)

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Golla, Nunes, Rudol, Hernâni – Murawski (C), Rogalski (79. Matras) – Małecki, Murayama, Kun (61. J. Bąk) – Zwoliński (90+4. Kozłowski).

Cracovia: Pilarz (C) – Rymaniak, Żytko, Jaroszyński – Deleu, Marciniak, Dąbrowski (86. Kapustka), Budziński, Dialiba – Zjawiński (59. Kita), Rakels.