Real Madryt wygrał z Realem Sociedad przed własną publicznością 4-1! Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Karim Benzema, a po jednym trafieniu zaliczyli James Rodriguez i Sergio Ramos. Dla gości strzelił Artiz Elustondo.

Dokładnie w czterdziestej sekundzie meczu goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Ruben Pardo. W pole karne idealnie wbiegał Artiz Elustondo, który głową skierował futbolówkę do siatki. Jednak ich radość nie trwała długo. Po chwili Marcelo włączył się lewym skrzydłem i udało mu się dośrodkować piłkę. W tempo wyszedł zza linii defensywnej rywala James Rodriguez i głową wyrównam rezultat spotkania. W czwartej minucie Granero dostał futbolówkę przed polem karnym rywala, pokusił się o uderzenie, ale z tego wyszło lepsze podanie prostopadłe. Canales na wślizgu próbował skierować piłkę do siatki, ale przeleciała ona obok słupka.  Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy na prowadzenie wyszli „Królewscy”. Przewaga Realu była ogromna. Marcelo popisał się świetnym przerzutem na prawą stronę pola karnego do Karima Benzemy, który opanował futbolówkę  i uderzył, ale prosto w Rulliego. Piłka spadła pod nogi Sergio Ramosa na około jedenastym metrze, a on takiej szansy nie mógł zmarnować. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony świetne podanie na lewe skrzydło otrzymał w kontrataku Karim Benzema. Real wyszedł trzech na jednego w tej akcji. Francuz zagrał do Bale’a, który miał przed sobą pustą bramkę, jedynie z defensorem gości gdzieś na linii bramkowej. Walijczyk piłkę opanował i nie trafił w bramkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy padła trzecia bramka dla podopiecznych Carlo Ancelotti’ego. Bale znalazł się z piłką przy linii bocznej, zagrał na krótko z Karimem Benzemą i wpadł z futbolówką w pole karne. Poczekał, popatrzył i zagrał świetnie do Karima Benzemy, który skierował piłkę bez problemu do siatki. Chwilę później „Królewscy” mieli kolejną okazję. Isco dostał świetne podanie prostopadłe i chciał idealnym dograniem obsłużyć Karima Benzeme, ale wszedł im w paradę Martinez, który trącił futbolówkę wślizgiem i tym samym Francuz nie dał rady trafić do bramki. W siedemdziesiątej ósmej minucie Karim Benzema rozegrał piłkę świetnie z Isco. Francuz oddał niewiarygodny strzał prawą nogą z około piętnastego metra prosto w okienko. Tuż przed końcem meczu zawodnicy gospodarzy mieli kolejną okazję na podwyższenie wyniku. Carvajal pressingiem kapitalnie zaskoczył rywala tuż przed polem karnym. Przejął piłkę, wyszedł sam na sam z bramkarzem i chciał subtelnie wystawić futbolówkę do Chicharito, który musiałby wbić piłkę do pustej siatki. Nie doszła do Meksykanina, gdyż kapitalnie przewidział zamiar Rulli.

Real Madrid vs Real Sociedad (4-1) Full… przez rubin7190

Real Madryt 4-1 (2-1) Real Sociedad
Bramki: Rodriguez 3′, Ramos 39′, Benzema 54′,  Benzema 78′ –  Elustondo 1′
Żółte kartki: Marcelo 72′ (REA),  Khedira 88′ (REA) – Yuri 87′ (RSC)

Real Madryt: Casillas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Illarra, Kroos(82.Khedira), Isco – James(76. Jese), Benzema(81. Chicharito), Bale.

Real Sociedad: Rulli – Yuri, Martinez, Gonzalez, Aritz(64. Bergara) – Elustondo, Pardo, Prieto, Granero, Canales(46. De La Bella) – Vela(18. Agirretxe)