Real Madryt sensacyjnie przegrał z Realem Sociedad 2-4! Dwie bramki dla gospodarzy strzelił David Zurutuza, a po jednym trafieniu dołożyli Carlos Vela i Inigo Martinez. Dla „Królewskich” strzelali Sergio Ramos i Gareth Bale.

Tuż po pierwszym gwizdku na prowadzenie wyszła drużyna gości. Toni Kroos popisał się świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Sergio Ramos wygrał walkę w górze, oddał kapitalny strzał głową, po który piłka wpadła do siatki.  Chwilę później defensor mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Ramos kapitalnie uderzył prawą nogą z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się tylko i wyłącznie na poprzeczce.    W dwunastej minucie było już 2-0 dla Realu Madryt.  Luka Modrić zagrał świetną piłkę wzdłuż pola karnego.. Bale założył popularną „siatkę” Elustundo i mocno uderzył po ziemi lewą nogą.  W dwudziestej szóstej minucie „Królewscy” wyprowadzili kapitalny kontratak. Isco pognał z piłką po lewym skrzydle, spod linii końcowej wycofał futbolówkę idealnie do Marcelo, który bez zastanowienia oddał mocny strzał lewą nogą. Tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz, któremu udało się wybić piłkę za linię końcową.    Dziesięć minut później padła kontaktowa bramka dla Realu Sociedad. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Futbolówka została na krótkim słupku przedłużona przez Prieto na długi słupek, a tam akcję świetnie zamykał Inigo Martinez, który wbił piłkę do bramki z najbliższej odległości.  Chwilę później był już remis. Bella świetnie dośrodkował piłkę spod linii bocznej, na posłaną futbolówkę kapitalnie wbiegł David Zurutuza. Pomocnik mocnym strzałem głową pokonał bezradnego Casillasa.  Jeszcze w doliczonym czasie gry „Królewscy” mogli wyjść na prowadzenie. Kapitalną centrą  popisał się James Rodriguez. Do zagranej piłki wyszedł przed własną bramką bramkarz, ale pierwszy do niej dotarł Sergio Ramos. Defensor oddał strzał głową, ale futbolówka przeleciała dosłownie kilka centymetrów obok słupka.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, to Real Sociedad powinien prowadzić. Prieto popisał się świetnym dograniem w pole karne. Do uderzenia głową doszedł Agirretxe, ale kapitalną interwencję zaliczył Iker Casillas.  W pięćdziesiątej ósmej minucie Bella dostał dobre podanie w okolicach narożnika boiska. Bez namysłu zagrał w głąb „szesnastki” do Agirretxe, który oddał mocne uderzenie lewą nogą, ale piłka została zablokowana.  Niespodziewanie w sześćdziesiątej siódmej minucie drużyna gospodarzy strzeliła gola na 3-2. Na prawym skrzydle świetnie zagrali zawodnicy Realu Sociedad. Spod linii końcowej Prieto zagrał mocno wzdłuż bramki, na futbolówkę nabiegł David Zurutuza i uderzeniem z około piątego metra pokonał bezradnego bramkarza Realu.  Dziesięć minut później było już 4-2. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Carlos Vela przyjął sobie piłkę w polu karnym i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie w tym meczu.

Real Sociedad 4-2 (2-2) Real Madryt
Bramki: Martinez 36′,  Zurutuza 42′, 67′, Vela 77′ – Ramos 6′, Bale  12′
Żółte kartki: Granero 18′ (RSC) –  Carvajal 37′ (REA), Isco 83′ (REA)

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Real Sociedad: Zubikarai – Bella, Martinez, Elustondo, Zaldua – Bergara, Granero, Castro(62. Canales), Zurutuza, Xabi Prieto(84. Gonzalez) – Agirretxe(62.Vela)

Real Madryt: Casillas – Carvajal(78. Arbeloa), Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Modrić(76. Khedira), Isco – Bale, Benzema, James.