AS Roma zremisowała niespodziewanie przed własną publicznością z Empoli 1-1! Bramkę dla gospodarzy strzelił Maicon, a dla gości trafił Massimo Maccarone. Piotr Zieliński pojawił się na murawie w pięćdziesiątej siódmej minucie.

Już w ósmej minucie było groźnie pod bramką Romy. Na prawej stronie szesnastki znalazł się Pucciarelli, ładnie zwiódł Yang-Mbiwie i zagrał na piąty metr. Tam czyhał Maccarone, ale uprzedził go jednak Maicon, który wybił futbolówkę. Dwadzieścia minut później  po dośrodkowaniu piłka spadła do kompletnie niepilnowanego Yang-Mbiwy, ten jednak uderzył obok bramki.  Tuż przed końcem pierwszej połowy Empoli wywalczyło rzut karny. Po długim zagraniu sam na sam z De Sanctisem znalazł się Saponara, brzydko sfaulował go w szesnastce od tyłu Manolas i arbiter bez cienia wątpliwości wyrzucił go z boiska i wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Massimo Maccarone i precyzyjnym uderzeniem pokonał De Sanctisa. Jeszcze w doliczonym czasie gry za zagranie ręką z boiska został wyrzucony Saponara. Szansę się wyrównały.

W pięćdziesiątej siódmej minucie piłkarze AS Romy zdołali doprowadzić do wyrównania. Doskonały pozycyjny atak przeprowadzili Rzymianie. Po wymianie piłka trafiła przed polem karnym do Pjanica, ten odegrał na prawą stronę szesnastki do wbiegającego Maicona. Brazylijczyk  precyzyjnym uderzeniem lewą nogą trafił do siatki.

Maicon Goal ~ AS Roma 1-1 Empoli ~ 31/01/2015… przez rubin7190

AS Roma 1-1 (0-1) Empoli
Bramki: Maicon – 39. Maccarone (kar.)
Żółte kartki: Saponara 43′ (EMP), Croce 49′ (EMP), Valdifiori 70′ (EMP)

AS Roma: De Sanctis-Maicon (82′ Verde), Manolas, Yanga-Mbiwa, Cholevas- Pjanic, Keita, Nainggolan- Ljajic, Totti (40′ Astori), Iturbe (25′ Florenzi)

Empoli FC: Sepe- Hysaj, Rugani, Barba, Mario Rui- Vecino, Valdifiori (84′ Signorelli), Croce- Saponara- Maccarone (58′ Zieliński), Pucciarelli(73′ Mchedlidze)