Drużyna AS Romy nadal niepokonana! Stołeczny zespół tym razem w spotkaniu ósmej kolejki włoskiej Serie A pokonał przed własną publicznością 2:0 SSC Napoli. Podopieczni trenera Rafaela Beniteza nie potrafili tego dnia powstrzymać świetnie dysponowanego, Miralema Pjanicia. To właśnie bośniacki pomocnik dwukrotnie trafiał do bramki przeciwnika.

Pierwsze minuty piątkowego spotkania były zdecydowaną przewagą zawodników AS Romy. W piętnastej minucie po jednym z dośrodkowań groźnie głową uderzał De Rossi, ale jeszcze lepiej poradził sobie z tym dobrze ustawiony Pepe Reina. Po upływie kilkudziesięciu sekund pokazał się Gervinho, który po minięciu dwóch przeciwników niecelnie strzelił na bramkę przeciwnika. Tymczasem podopieczni trenera Rafaela Beniteza odpowiedzieli w trzydziestej piątej minucie, kiedy to De Santics wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Pandevem,  piłka zmierzała jeszcze do pustej bramki, ale tam w porę zainterweniował powracający De Rossi. Tuż pod koniec pierwszej części bliski szczęścia był Strootman, ale futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi Pandev uruchomił Insigne, ktorego uderzenie zatrzymało się na słupku! Gospodarze objęli prowadzenie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Miralem Pjanic umieszczając piłkę w samym okienku!

Druga część spotkania mogła rozpocząć się wymarzenie dla gości z Napoli, ale futbolówka po próbie Ilnera zatrzymała się na słupku. To jednak nie koniec bo jeszcze bliżej zdobycia gola był Marek Hamsik, ale w tym przypadku piłka otarła się o poprzeczkę. Dramat przyjezdnych rozpoczął się w siedemdziesiątej minucie meczu, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Cannavaro. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się nie kto inny jak Miralem Pjanic. W ostatnich minutach pojedynku zespół Napoli mógł dobić jeszcze Strootman, ale futbolówka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

Roma 2-0 SSC Napoli ALL GOALS przez all-goals

AS ROMA 2:0 (1:0) SSC NAPOLI
Bramki: Pjanic 45′, 71′ [k.] (AS Roma)

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Żółte kartki: Pjanic , Benatia (AS Roma) – Pandev,  Cannavaro, Inler (Napoli)
Sędzia: D. Orsato‎

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Benatia, Castan, Dodo – Pjanic, De Rossi, Strootman – Florenzi (81. Marquinho), Totti (33. Borriello), Gervinho (58. Ljajic).

SSC Napoli:  Reina – Maggio, Albiol, Britos (45. Cannavaro), Mesto – Inler (82. Dzemaili), Behrami – Callejon, Hamsik, Insigne – Pandev (68. Higuain).

Transmisje NA ŻYWO ze wszystkich wydarzeń sportowych, a do tego SKRÓTY z wielu pojedynków. Teraz to wszystko znajdziesz w jednym miejscu! Kliknij TUTAJ i przekonaj się sam!