Śląsk Wrocław zremisował przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 1-1! Bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Zieliński, a dla gości trafił Murayama.

Pierwszą swoją okazję mieli w dwudziestej minucie zawodnicy Śląska Wrocław. Pich zagrał do Flavio, ten do Droppy, a defensywny pomocnik Śląska prostopadle ponownie do kapitana ekipy Pawłowskiego Paixao zabrakło niewiele, aby w porę dojść do posłanej futbolówki. Dziesięć minut później na prowadzenie wyszła drużyna „Portowców”. Kapitalnie zagrali przed polem karnym przeciwnika zawodnicy ze Szczecina. Murayama na krótko pograł ze Zwolińskim. Japończyk świetnie wpadł przed obrońcę i uderzył piłkę przed siebie, która jeszcze po nodze Pawełka wpadła do siatki. Tuż przed końcem pierwszej połowy Murawski wyprowadził ciekawą akcję środkiem pola, mógł grać do prawej jak i lewej strony, a zdecydował się na mocne uderzenie prawą nogą z około dwudziestego metra. Pawełek tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem, ale  piłka przeleciała tuż obok słupka.

Do wyrównania doszło w pięćdziesiątej szóstej minucie. Spore zamieszanie przed polem karnym Pogoni Szczecin. Skorzystał z tego Paweł Zieliński, który krótko opanował futbolówkę i mocno uderzył po ziemi lewą nogą. Piłkę meczową na nodze miał w osiemdziesiątej trzeciej minucie Zwoliński. Frączczak bardzo dobrze przedarł przy linii końcowej i zagrał wzdłuż bramki. Zza pleców Celebana wyskoczył właśnie napastnik Pogoni Szczeecin, ale uderzył prosto w Pawełka, który instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Śląsk Wrocław 1-1 (0-1) Pogoń Szczecin
Bramki: Zieliński 56′ – Murayama 33′
Żółte kartki: Celeban 31′ (SLS),  Zieliński 85′ (SLS) – Hernâni 23′ (POG), Rudol 32′ (POG), Golla 72′ (POG),  Rogalski 87′ (POG)

Śląsk Wrocław: Pawełek – Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraíba (76. Kaczmarek) – Droppa (69. Danielewicz), Hateley – Mila, Pich, F. Paixão (C) – Machaj (54. Ostrowski).

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Matynia, Golla, Hernâni, Rudol – Matras, Murawski (C) (69. J. Bąk) – Frączczak, Rogalski, Murayama (90+1. Dąbrowski) – Zwoliński.