ligeur

Drużyna Lecha Poznań w swoim pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy przegrała dość nieoczekiwanie na wyjeździe 0-1 z zespołem Stjarnan. Bohaterem Islandczyków został zdobywca jedynego gola, Toft, który wykorzystał błąd Jasmina Buricia oraz Marcina Kamińskiego.

Bardzo dobrze w czwartkowy mecz mogli wejść piłkarze Stjarnan, którzy już w czterdziestej sekundzie stworzyli sobie wyśmienitą sytuację, ale na szczęście Kolejorza Finsen trafił wprost w interweniującego Jasmina Buricia. W odpowiedzi groźnie zrobiło się po jednej z centr Gergo Lovrencsicsa, główkował Tomasz Kędziora, ale ostatecznie nie znalazł sposobu na pokonanie islandzkiego bramkarza. Poznaniacy mogli objąć prowadzenie w jedenastej minucie – najpierw próba Darko Jevticia została zablokowana, a po chwili Gergo Lovrencsics z kilku metrów ponownie trafił w nogi islandzkich defensorów. W barwach Kolejorza szczególnie aktywny był Szymon Pawłowski, który raz po raz nękał obrońców Stjarnan, były pomocnik Zagłębia Lubin nie potrafił jednak w decydujących momentach pokonać golkipera. Poznaniacy przeważali na placu gry, cały czas konstruowali kolejne akcje, ale jak się później okazało, nie wystarczyło to do zdobycia choć jedynego gola.

Zyskaj 400 złotych bez żadnego ryzyka! Obstaw i wygraj!

Początek drugiej odsłony meczu nie będzie najlepiej wspominany przez zawodników poznańskiego Lecha, ponieważ już w czterdziestej ósmej minucie fatalny błąd popełnili Jasmin Burić do spółki z Marcinem Kamińskim, do futbolówki dopadł Toft, który dopełniając formalności wpakował ją do bramki gości. W odpowiedzi groźnie zrobiło się po dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa, główkował Vojo Ubiparip, ale trafił wprost w dobrze dysponowanego Jonsson. W sześćdziesiątej minucie Szymon Pawłowski wpadł z futbolówkę w pole karne, zagrał ją do wspominanego Lovrencsicsa, lecz strzał Węgra świetnie obronił golkiper Stjarnan. Chwilę później szczęścia szukał Muhamed Keita, jednak w tym wypadku piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Nie minęło kilkadziesiąt sekund później, a futbolówkę po strzale Ubiparipa z linii bramkowej wybili islandzcy defensorzy.

Bramkę z meczu Stjarnan 1-0 Lech Poznań zobaczysz klikając TUTAJ.

STJARNAN 1-0 (0-0) LECH POZNAŃ
Toft 48′ (Stjarnan)

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Żółte kartki: Punyed (Stjarnan)
Sędzia:
Valjić (Bośnia i Hercegowina)

Stjarnan: Jónsson – Vemmelund, Rauschenberg, Laxdal, Árnason – Punyed, Praest (C), A. Jóhannsson – Björgvinsson (84′ Laxdal), Finsen, Toft.

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Wołąkiewicz (C), Kamiński, Henriquez – Trałka, Jevtić – Lovrencsics (87′ Douglas), Hamalainen (70′ Keita), Pawłowski – Ubiparip.

Na stronie internetowej www.meczenazywo.com.pl znajdziesz transmisje na żywo meczów Ligi Europejskiej. Zobacz koniecznie bramki i skróty wszystkich pojedynków.

Obstawiaj mecze w zakładach bukmacherskich! Załóż darmowe konto w Sportingbet, odbierz nawet 400 złotych bonusu na start i graj! Więcej wskazówek na temat obstawiania znajdziecie na stronie internetowej www.sportbet.pl.