Termalica Nieciecza 3-1 Lech Poznań w spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy strzelali Wojciech Kędziora, Dalibor Pleva oraz Bartłomiej Babiarz, natomiast dla gości trafił Dariusz Formella. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 30.08.2015 roku.

Piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza groźnie zaatakowali w 7. minucie meczu, kiedy to po jednym z dośrodkowań błąd popełnił Jasmin Burić, do piłki dopadł Tomasz Foszmańczyk, ale ostatecznie nie pokonał bośniackiego bramkarza. W odpowiedzi Tamas Kadar zagrał do przodu z pominięciem linii pomocy, do futbolówki dopadł Kasper Hamalainen, którego strzał okazał się za słaby na Sebastiana Nowaka. W 16. minucie mieliśmy już jednak 1-0 dla Termaliki, po strzale Plizgi piłkę odbił Burić, dotarła do Wojciecha Kędziory, któremu nie pozostało nic innego, jak wpisanie się na listę strzelców. To nie koniec koszmaru Kolejorza, ponieważ chwilę później gospodarze zdobyli drugiego gola, a szybki kontratak pewnie wykończył Dalibor Pleva. Tuż przed przerwą Tomasz Kędziora podał do Szymona Pawłowskiego, skrzydłowy zdecydował się na uderzenie, lecz futbolówka nie zmierzała w światło bramki.

Druga połowa mogła rozpocząć się bardzo dobrze dla zawodników Lecha Poznań. Po dośrodkowaniu Barry’ego Douglasa główkował Denis Thomalla, po czym piłka zatrzymała się na poprzeczce. W odpowiedzi do ofensywnej akcji włączył sie Dariusz Jarceki, zagrał w pole karne, gdzie groźnie strzelał Wojciech Kędziora. W 66. minucie Szymon Pawłowski wycofał futbolówkę do Hamalainena, który miał przed sobą tylko bramkę i Dawida Sołdeckiego, Fin trafił jednak wprost w rywala. Chwilę później Kolejorzowi udało się w końcu strzelić bramkę, Łukasz Trałka podał do Dariusza Formelli, a ten uderzeniem po długim słupku pokonał Sebastiana Nowaka. Tymczasem w 83. minucie zawodnicy beniaminka mogli skarcić poznaniaków, jednak piłka po uderzeniu Emila Drozdowicza trafiła w poprzeczkę. Kilka chwil później Termalica strzeliła trzecią bramkę, a kontratak wykończył Bartłomiej Babiarz.

TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA 3-1 (2-0) LECH POZNAŃ
Kędziora 16′, Pleva 26′, Babiarz 88′ (Termalica) – Formella 69′ (Lech)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak – Patryk Fryc, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki – Bartłomiej Babiarz, Dalibor Pleva – Jakub Biskup (75′ Emil Drozdowicz), Tomasz Foszmańczyk (70′ Mario Licka), Dawid Plizga (80′ Bartłomiej Smuczyński) – Wojciech Kędziora.

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Tamas Kadar (60′ Marcin Kamiński), Paulus Arajuuri, Barry Douglas – Łukasz Trałka, Dariusz Dudka (46′ Dariusz Formella) – Gergo Lovrencsics (46′ Denis Thomalla), Karol Linetty, Szymon Pawłowski – Kasper Hamalainen.