Liverpool pewnie ograł Tottenham 3-0! Bramki dla The Reds zdobywali Steven Gerrard, Alberto Moreno i Rahim Sterling.

Już w trzeciej minucie na prowadzenie mogła wyjść drużyna Liverpool’u. Sturridge dośrodkował w pole karne, gdzie strzał głową z bliskiej odległości oddał Balotelli. Jednak świetnym instynktem popisał się Lloris, który obronił ten strzał.  Chwilę później jednak padła bramka dla The Reds. Sturridge zagrał w tempo do Hendersona, który wyłożył piłkę Rahimowi Sterlingowi. Młody Anglik z dużym spokojem umieścił futbolówkę w siatce obok interweniującego golkipera Tottenhamu.  W dziewiątej minucie z drugiej strony boiska doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Adebayor. Togijczyk przelobował Mignoleta, ale piłka spadła tylko na górną siatkę bramki gości. Dwadzieścia minut później wychodzący z bramki Lloris niedokładnie wybił futbolówkę, która trafiła pod nogi Balotelliego. Ten zdecydował się uderzać, ale nie trafił do pustej bramki. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy szansę na wyrównanie mieli piłkarze gospodarzy. Chadili z około dwunastu metrów mocno uderzył w kierunku bramki, ale fantastyczną paradą popisał się Mignolet.

W czterdziestej ósmej minucie Dier faulował w polu karnym Allena. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Steven Gerrard, który pewnie pokonał Llorisa.  Chwilę później było już 3-0. Przepiękna akcja Alberto Moreno, który przebiegł z piłką ponad trzydzieści metrów i uderzył na bramkę w kierunku dłuższego słupka.  Na dwadzieścia minut przed końcem spotkaniaSterling w pojedynkę przedarł się przez obronę Tottenhamu. Młody Anglik zwiódł czterech obrońców i z około pięciu metrów uderzył bardzo słabo po ziemi, prosto w bramkarza.

Tottenham 0-3 (0-1) Liverpool
Bramki:  Sterling 8′, Gerrard 49′,  Moreno 61′
Żółte kartki: Allen 26′ (LIV), Manquillo 37′ (LIV),  Sterling 74′ (LIV), Moreno 89′ (LIV)

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris – Dier, Kaboul, Vertonghen, Rose (73. Davies) – Bentaleb (59. Dembele), Capoue – Chadli, Eriksen (59. Townsend), Lamela – Adebayor

Liverpool F.C.: Mignolet – Moreno, Lovren, Sakho, Manquillo – Gerrard, Allen (62. Can), Henderson, Sterling (86. Enrique), Sturridge, Balotelli (62. Markovic)