telegraph.co.uk

Drużyna FC Liverpoolu wróciła na właściwe tory. Piłkarze The Reds w spotkaniu szóstej kolejki angielskiej Premier League wygrali na wyjeździe 3:1 z zespołem Sunderlandu. Dwie bramki dla przyjezdnych strzelił powracający Luis Suarez, natomiast jedno trafienie dołożył Daniel Sturridge.

Niedzielny pojedynek mógł rozpocząć się bardzo dobrze dla zawodników FC Liverpoolu, bo już w dziewiątej minucie potężnie z dystansu uderzył Steven Gerard, Westwood odbił piłkę przed siebie, a dopadł do niej Skrtel, który zdołał umieścić ją w bramce. Sędzia Howard Webb nie uznał jednak trafienia, gdyż dopatrzył się pozycji spalonej. W odpowiedzi kapitalnym strzałem popisał się Larsson, a piłka zatrzymała się na poprzeczce! The Reds udało się objąć prowadzenie w dwudziestej ósmej minucie, kiedy to Daniel Sturridge po centrze Stevena Gerarda umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Tymczasem tuż pod koniec pierwszej połowy angielski napastnik wyłożył futbolówkę lepiej ustawionemu Luisowi Suarezowi, a temu nie pozostało nic innego, jak skierowanie jej do pustej bramki.

Drugą część meczu zaczęli nieoczekiwanie zawodnicy Sunderlandu, a na efekty nie musieliśmy długo czekać. W pięćdziesiątej drugiej minucie po uderzeniu z trzydziestu metrów niepewnie interweniował Mignolet, co natychmiast wykorzystał nabiegający Giaccherini pokonując belgijskiego bramkarza. Chwilę później golkipera próbował pokonać Gardner, ale tym razem Mignolet nie dał się zaskoczyć. W kolejnych minutach drużyną przeważającą byli goście. Szczęścia szukali Moses i Toure, ale za każdym razem Westwood w sobie wiadomy sposób przenosił piłki nad poprzeczką. Wreszcie nadeszła osiemdziesiąta dziewiąta minuta, kiedy to dwójkową akcję przeprowadzili Sturridge z Suarezem, a Urugwajczyk bez jakichkolwiek problemów wpakował futbolówkę do pustej bramki Sunderlandu.

Premier League Sunderland 1-3 Liverpool ALL… przez Samir_Said

SUNDERLAND 1:3 (0:2) FC LIVERPOOL
Bramki: Giaccherini 52′ (Sunderland) – Sturridge 28′, Suarez 36′, 89′ (FC Liverpool)

Żółte kartki: Gardner, Colback (Sunderland) – Lucas Leiva (FC Liverpool)
Sędzia: Howard Webb

Sunderland: Westwood – O’Shea, Carlos Cuellar, Gardner, Colback – Johnson, Cattermole (74. Celustka), Larsson (85. Mavrias), Sung-Yong Ki – Giaccherini – Altidore.

FC Liverpool: Mignolet – Toure, Skrtel, Sakho, Jose Enrique – Gerrard, Lucas Leiva – Moses (75. Sterling), Henderson, Suarez – Sturridge.