FC Barcelona skromnie wygrała z Villarreal 1-0! Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Sandro Ramirez!

Kwadrans po pierwszym gwizdku fatalna stratę w defensywie popełnili zawodnicy gospodarzy.  Messi szybko uruchamił z lewej strony Pedro, który po minięciu obrońcy oddał strzał na bramkę. Asenjo z trudem przeniósł piłkę nad bramką.   W dwudziestej ósmej minucie Lionel Messi zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę rywali. Uderzenie filigranowego napastnika Barcy trafiło jednak w słupek.

W pięćdziesiątej pierwszej minucie okazję na zdobycie bramki miała drużyna Villarreal.  Dośrodkowanie z lewej strony boiska. Mogło się wydawać, że piłkę spokojnie przetnie Mathieu, ale zrobił to dość niefortunnie. Futbolówka po jego zagraniu trafiła w słupek.  Chwilę później Leo Messi uderzył na bramkę gospodarzy z rzutu wolnego, ale kapitalną interwencją popisał się Sergio Aseenjo. Dwie minuty później  Alves wypuścił Messiego, który zagrał wzdłuż bramki do Neymara. Piłkę przeciął jeden z defensorów. Zakotłowało się na piątym metrze, ale Brazylijczyk doszedł do piłki. Boczny  obrońca jednak trafił w obrońcę z najbliższej odległości. W siedemdziesiątej drugiej minucie  Pina otrzymał futbolówkę na szesnastym metrze boiska. Niepilnowany pomocnik gospodarzy uderzył na bramkę strzeżoną przez Bravo. Jednak trafił on tylko w słupek.  W siedemdziesiątej ósmej minucie Xavi zaczął dyrygować grą drużyny z Katalonii. Zagranie do Neymara, który dośrodkował w stronę Messiego, ale kapitan zespołu trafił tylko w słupek. Bramka dla FC Barcelony padła dopiero w osiemdziesiątej drugiej minucie.  Kapitalną robotę przy golu wykonał Lionel Messi, który dwukrotnie ośmieszył defensorów Villarreal i zagrał wzdłuż bramki obok bezradnego Asenjo. Tam na piłkę czekał Sandro Ramirez, który dołożył nogę i wyprowadził gości na prowadzenie.