Reprezentacja Włoch zremisowała przed własną publicznością z Anglią 1-1. Bramkę dla gospodarzy trafił Graziano Pelle, a dla gości strzelił Andros Townsend.

Pierwsi okazję na zdobycie bramki mieli dwadzieścia minut po pierwszym gwizdku Anglicy. Harry Kane szarżował polu karnym, jednak zdecydował się na wycofanie futbolówki w okolice szesnastego metra. Znalazł się tam Wayne Rooney, który mocno uderzył, ale wprost w poprzeczkę bramki gospodarzy. Szybką odpowiedź wyprowadzili reprezentanci Włoch, którzy po brawurowej akcji wyszli na prowadzenie. Anglicy po dośrodkowaniu za krótko wybili futbolówkę i ta trafiła w okolice lewego narożnika pola karnego do Giorgio Chielliniego. Obrońca dograł mięciutko na głowę Graziano Pelle, który strzałem głową przerzucił piłkę ponad Hartem.

Drugą odsłonę tego meczu fantastycznie mogli rozpocząć gospodarze. Darmian zagrał kapitalnie do Edera w szesnastkę. Zawodnik Włoch obrócił się z przeciwnikiem na plecach, po czym przegrał pojedynek sam na sam z Hartem. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu  pomylili się stoperzy z Włoch, przez co crossowe podanie dotarło do Wayne’a Rooneya. Zawodnik Manchesteru United zdecydował się na błyskawiczną bombę wprost w Buffona. Bramkarz z Turynu interweniował bez zarzutu. W siedemdziesiątej dziewiątej minucie goście zdołali wyrównać. Przepiękne uderzenie z osiemnastego metra z wielką mocą i precyzją w wykonaniu Androsa Townsend’a. Piłka wpadła w samo okienko bramki Buffona.

Włochy 1-1 (1-0) Anglia
Bramki: Pelle 29′ – Townsend 79′
Żółte kartki: Pelle 35′ (ITA) – Gibbs 32′ (ENG), Jones 70′ (ENG)

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Włochy: Buffon – Chiellini (73′ Moretti), Ranoccia, Bonucci – Florenzi (61′ Abate), Parolo, Valdifiori (67′ Verratti), Soriano, Darmian (73′ Antonelli) – Eder (61′ Vazquez), Pelle (61′ Immobile).

Anglia: Hart – Gibbs (88′ Bertrand), Jagielka, Smalling (44′ Carrick), Clyne (46′ Walker) – Jones, Delph, Henderson (75′ Mason) – Rooney, Walcott (55′ Barkley), Kane.